Erdoğan'ın 'lebaleb' olmasıyla övündüğü AKP kongrelerinde ilk pozitif vaka

AKP İzmir İl Kongresi’ne katılan AKP Tanıtım ve Medya eski Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı'nın koronavirüs testinin pozitif çıktığı öğrenildi.25-02-2021 12:38

Pandemiye rağmen düzenlenen ve AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın salonun 'lebaleb' dolmasıyla övündüğü AKP İl kongrelerinin ardından, ilk pozitif vaka ortaya çıktı. AKP İzmir İl Kongresi’ne katılan ve birçok siyasetçi ile yan yana olan AKP Tanıtım ve Medya eski Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı’nın yeni tip koronavirüs (Covid-19) testinin pozitif olduğu bildirildi.

İzmir’de Halkapınar Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen AKP İzmir İl Kongresi’nin üzerinden geçen iki gün ardından eski AKP Tanıtım ve Medya Başkanı Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı’nın Covid-19 testinin pozitif çıktığı öğrenildi. BirGün'den Aycan Karadağ'ın haberine göre; Kongrede AKP’li ilçe belediye başkanlarıyla yan yana oturan Ayvalı sosyal medya hesaplarından koronavirüs testinin pozitif olduğunu duyurdu. Ayvalı’nın gelen tepkiler sonrasında paylaşımlarını sildiği görüldü.