Erdoğan’ın Konya ziyareti öncesi yerel gazeteler aynı manşetle çıktı

Erdoğan’ın Konya ziyareti öncesi şehirde yayın yapan 13 gazete aynı manşet ve haberlerle çıktı. Yetkilileri bunun AKP Konya İl Başkanlığı'nın bir reklam çalışması olduğunu söyledi.



22-03-2019 18:52

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Konya ziyareti öncesi şehirde yayın yapan yerel gazeteler aynı manşet ve haberlerle çıktı. Yerel gazete yetkilileri bunun AKP Konya İl Başkanlığı'nın bir reklam çalışması olduğunu söyledi.

Sözcü’ye konuşan Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı, “İçinde bulunduğumuz ekonomik sıkıntıyı düşünecek olursak yapacak bir şey yok. Maalesef böyle bir noktadayız” dedi.

5 Mart 2014 tarihindeki Erdoğan ziyareti öncesi “Millet Bu Oyunu Sandıkta Bozacak” 2 Haziran 2018 tarihindeki ziyareti öncesi “Müjdelerle Geliyor, Vakit Konya Vakti” manşetleri ile okuyucularının karşısına çıkan Konya’daki yerel gazeteler bugün de aynı manşetlerle çıktı.

Bugün Konya’da yayımlanan 14 yerel gazeteden 13’ü “Gönülden Konya” manşeti ile okuyucusuyla buluşurken, sürmanşette de Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı Konya mitingi duyuruldu.

Öte yandan gazetelerin ilk sayfasında yer alan diğer haberlerin de aynı olması dikkati çekti. Yine gazetelerin ilk sayfasında, AKP İl Başkanı Hansan Angı’nın, “Konya Belediyecilikte Bir Markadır” ve Konya’daki 31 seçim bölgesine ilişkin “Cumhur İttifakı 31 İlçede de İddialı” mesajlarının yayınlandığı görüldü.