Erdoğan'ın İyi Parti ilgisi sürüyor: 3. yaş için kutlama mesajı

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İyi Parti'nin üçüncü kuruluş yıl dönümü için kutlama mesajı gönderdi. Erdoğan'ın mesajında, "Bugün 3'üncü yaşını kutlayan İYİ Parti’nin de 'önce millet-önce memleket' inancıyla bu sürece gereken katkıyı sunacağına inanıyorum" ifadeleri kullanıldı.25-10-2020 22:59
İleri Haber

Daha önce "FETÖ, PKK teşebbüsü" olarak tanımladığı İyi Parti'yi geçen ağustosta "yerli ve milli" ilan eden Tayyip Erdoğan, bu kez de bugün üçüncü kuruluş yılını kutlayan parti için kutlama mesajı yayımladı.

Erdoğan mesajında, “Vatandaşlarımıza birinci sınıf demokrasi kazandırma mücadelemiz, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde temsil edilen siyasi partilerimizin destekleriyle devam etmektedir” diyerek, “Bugün 3'üncü yaşını kutlayan İYİ Parti’nin de "önce millet-önce memleket"' inancıyla bu sürece gereken katkıyı sunacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

İyi Parti'nin yıl dönümü etkinlikleri için yaptığı davete yanıt veren Erdoğan'ın mesajı “Nazik davetiniz için teşekkür ediyor, İYİ Parti’nin 3'üncü yaşını gönülden tebrik ediyorum İzmir'imizin ve ülkemizin farklı köşelerinden kutlama programınıza iştirak eden vatandaşlarıma selam ve sevgilerimi gönderiyorum" başlıyor. 

'ÖNCE MİLLET-ÖNCE MEMLEKET'

"Siyasi yelpazenin farklı kanatlarında ülkemize ve milletimize hizmet eden partiler, Türk demokrasisinin zenginliğini ve gücünü gösteren en önemli kurumsal yapılardır. Türkiye, çok partili hayata geçtiği 1950'den bu yana yaşadığı çeşitli yol kazalarına rağmen, muasır medeniyetler seviyesinin de üzerine çıkma iradesinden hiçbir şey kaybetmemiştir" ifadeleriyle devam eden mesajda AKP'nin iktidar yılları için de propaganda içerikli şu sözler yer aldı: “Bilhassa son 18 yılda hayata geçirilen reformlar, ülkemizde demokrasinin tüm kurum ve kurallarıyla yerleşmesine büyük katkı sağlamıştır. Vatandaşlarımıza birinci sınıf demokrasi kazandırma mücadelemiz, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde temsil edilen siyasi partilerimizin destekleriyle devam etmektedir." Kutlama mesajı, "Bugün 3'üncü yaşını kutlayan İYİ Parti’nin de 'önce millet-önce memleket'' inancıyla bu sürece gereken katkıyı sunacağına inanıyorum. Bu düşüncelerle sizlerin şahsında İYİ Parti'ye gönül veren tüm vatandaşlarımı bir kez daha selamlıyor, kutlamaların başarılı geçmesini diliyorum" ifadeleriyle son buldu.