Erdoğan'ın hakaretlerine Kılıçdaroğlu'ndan yanıt: 'Senden o soruların cevabını alacağım'

Twitter hesabından videolu bir paylaşım yapan Kılıçdaroğlu, “Bugün Erdoğan bana hakaret ediyor. Kontrolünü kaybedip, 'terbiyesiz' bile diyor. Ne için söylüyor bunları? Ben 16 şehidimizin hakkını savunduğum için” ifadelerini kullandı.17-02-2021 16:46

İleri Haber

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, kendisine “terbiyesiz herif” şeklinde hakaret eden Erdoğan’a yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, “Ben 16 şehidimizin hakkını sonuna kadar savunmaya devam edeceğim. O 5 sorunun cevabını mutlaka senden alacağım” dedi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Ankara Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen 7. Olağan Ankara İl Kongresi’nde konuşmuş ve Gara’da 13 kişinin cansız bedeninin bulunmasıyla ilgili Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Sorumlusu Erdoğan’dır” sözlerine “"Bizlere nasıl 'bunların sorumlusu cumhurbaşkanıdır' diyorsun? Terbiyesiz herif. Sana bakanlarımı gönderiyorum seni bilgilendirsinler diye... Sen bunlara layık değilsin" şeklinde hakaretle yanıt vermişti.

Erdoğan’ın kendisine yönelik hakaretiyle ilgili Twitter hesabından videolu bir paylaşım yapan Kılıçdaroğlu, “Bugün Erdoğan bana hakaret ediyor. Kontrolünü kaybedip, 'terbiyesiz' bile diyor. Ne için söylüyor bunları? Ben 16 şehidimizin hakkını savunduğum için” ifadelerini kullandı.

'SENDEN O CEVAPLARI MUTLAKA ALACAĞIM'

Kılıçdaroğlu, açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Kendisine 5 soru sordum. Şehit aileleri adına sordum, milletimiz adına sordum. 5 soruya yanıt ver dedim, en azından toplum neyin olup olmadığını öğrensin diye. Ama sen bütün bunları bırakıyorsun, bana hakaret ediyorsun. Hangi gerekçe ile hakaret ediyorsun? İşin reklamına kaçıyorsun. Ben 16 şehidimizin hakkını sonuna kadar savunmaya devam edeceğim. O 5 sorunun cevabını mutlaka senden alacağım."

KILIÇDAROĞLU’NDAN ERDOĞAN’A 5 SORU

Kılıçdaroğlu, Erdoğan’a şu soruları yöneltmişti: