Erdoğan'ın doğum gününde yandaşlık yarışı: 'Olağanüstü görevler için doğmuş'

Saray davetlerinin değişilmezi olan ünlüler, Erdoğan’ın doğum günü kutlaması dolayısıyla bir araya geldi. Kutlamanın ardından konuşan ünlüler, yandaşlıkta birbiriyle yarıştı.27-02-2018 17:51

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı doğum günü dolayısıyla Beylerbeyi Sarayı’nda ziyaret eden Saray ünlülerinden Orhan Gencebay, "’Kendilerinin 26 Şubat 1954 yılında 'Maksat vatansa gerisi teferruattır' diyerek olağanüstü görevleri yapmak için doğduğuna inanıyorum" dedi.

Saray davetlerinde sıkça görmeye alıştığımız Orhan Gencebay, Ajda Pekkan, İbrahim Tatlıses, Yavuz Bingöl, Hülya Koçyiğit, Cengiz Kurtoğlu, Hasan Kaçan, Cemal Hünal, Kadir Çöpdemir, Sibel Can, Serdar Gökhan, Burak Hakkı, Demet Tuncer, Mehmet Bozdağ ve Osman Soykut'un katıldığı ziyaretle ilgili yandaş Sabah gazetesine göre, Saray ünlüleri tarafından Erdoğan’a şu methiyeler düzüldü.

Sibel Can - “Uzun bir seyahat öncesi Cumhurbaşkanımıza çok güzel bir moral vermek istedik. Gayet samimi ve çok sıcak bir ortam vardı. Sohbet o kadar güzeldi ki… Konu önce sigaradan açıldı. Sayın Erdoğan, Yavuz Bingöl ve Cengiz Kurtoğlu'na takıldı, onlara sigarayı bırakmalarını söyledi. Bunun için de Kültür Bakanı Numan Kurtulmuş'u görevlendirdi. 'Bakın, Sibel hayatı boyunca hiç sigara içmedi' diye de söyledi. Zeytin Dalı operasyonunu da konuştuk. Kendisine, 'Halkımızla birlikte, tüm kalbimizle biz de operasyona destek veriyoruz' dedik”

FORMDA YANDAŞ KOÇYİĞİT

Hülya Koçyiğit - "Bir haftalık yolculuğa çıkacak olan Sayın Cumhurbaşkanımıza sürpriz bir doğum günü kutlaması yaptık. Kendisine yolculuğu için güzel dileklerimizi sunduk. Sayın Erdoğan da Zeytin Dalı operasyonu dolayısıyla göstermiş olduğumuz birlik ve beraberlik anlayışı için bizlere teşekkür etti. Hep beraber yakın bir tarihte Mehmetçiği ziyarete gitmeye karar verdik."

Cemal Hünal - "Cumhurbaşkanımızı çok sağlıklı ve dinç gördük. Kendisine bir ömür boyu sağlık ve mutluluk diledik. Hepimizle yakından ilgilendi. Görüşmemiz yaklaşık 45 dakika sürdü. Rol aldığımız 'Diriliş: Ertuğrul' dizisini bildiğini, hatta torunlarının diziyi takip ettiğini ancak kendisinin vakit bulup izleyemediğini söyledi. Çok yoğun bir programı var"

'OLAĞANÜSTÜ GÖREVLER YAPMAK İÇİN DOĞDU'

'Orhan Gencebay - "Bugün Cumhurbaşkanımız'ın doğum gününü, sanatçı dostlarımızla hep beraber gönlümüzce kutladık. Önce kendisinden, kendilerine iyi bakmasını, iyi uyumasını, sakin ve sabırlı olmasını özellikle istiyoruz. Sağlığı önce kendisine, vatana, hepimize çok lazım. Kendilerinin 26 Şubat 1954 yılında 'Maksat vatansa gerisi teferruattır' diyerek olağanüstü görevleri yapmak için doğduğuna inanıyorum. Nice mutlu yıllara tüm sevdikleriyle, milyonlarca sevenleriyle ulaşmasını diliyor, doğum gününü en büyük sevgi ve saygıyla kutluyoruz"

'DÖNEK' YİNE KOŞA KOŞA GELMİŞ

Yavuz Bingöl - "Hem Sayın Cumhurbaşkanımız'a nice nice uzun bir ömür dilemek için, hem ülkemizin içinden geçtiği şu dönemde birlik, beraberlik duygumuzu Reis'e hissettirmek, hem de ülkemizin, milletimizin, askerimizin ve zatı devletlerinin yanında olduğumuzu söylemek için yanına gittik. Çok mutlu oldu. 'Afrika ziyareti öncesi enerjimizi depoladık, hamdolsun' dedi"

Burak Hakkı - "Allah, Cumhurbaşkanımızı başımızdan eksik etmesin. Kendisini böyle güler yüzlü ve kuvvetli görmek bizi çok mutlu etti. Bugün benim için çok özel bir gün"

İbrahim Tatlıses - "Sayın Cumhurbaşkanımız hepimizin şansıdır, kıymetini bilelim. Allah ona uzun bir ömür nasip eylesin, onu başımızdan eksik etmesin"