Erdoğan'ın derdi 'çok büyük': 'Kapalı spor salonuna arena ismini veriyorsunuz'

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sosyal Bilimler Kongresi'nde yaptığı konuşmada, "Kapalı spor salonuna arena ismini veriyorsunuz. Bir çoğunun ismini değiştirdik. Ne demek arena? Bu ismi verirken hiç düşünüyor musunuz? Biz bunları değiştirdik" dedi.20-09-2019 19:33

Erdoğan’ın hedefinde şimdi de spor salonlarının isimleri var. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Erdoğan, "Kapalı spor salonuna arena adı veriyorsunuz. Bu ismi verirken hiç düşünüyor musunuz? Biz bunları değiştirdik" dedi.

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sosyal Bilimler Kongresi'nde açıklamalarda bulundu. “Biz farklıyız” diyen Erdoğan, kapalı spor salonlarına “arena” isminin verilmesini eleştirdi.

Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

"Biz farklıyız. Bizim öyle dediğim gibi arenalar vesaire bununla ilgili olarak da bazı dostlara öyle söyledim. Kapalı spor salonuna arena ismini veriyorsunuz. Bir çoğunun ismini değiştirdik. Ne demek arena? Bu ismi verirken hiç düşünüyor musunuz? Biz bunları değiştirdik. Roma'yı arenalarıyla tanıyoruz ama bizim ecdadımızda bu yok. Amerika keşfedilmemişken İstanbul her anlamda dünyanın merkeziydi. İnsan ve şehir arasındaki etkileşim her zaman çift yönlü olmuştur. Şehirlerimizi birer mektebe, sakinlerini de talebeye benzetebiliriz. İstanbul başta olmak üzere kadim şehirlerimizin her biri birer mekteptir. Millet bahçeleri çocuklarımızın yatıp yuvarlanacakları bir yer. İnşallah bundan sonra büyük bir yükselişe, ilerlemeye şahit olacağız."