Erdoğan’ın çağrısı MHP’de karşılık buldu: Altınlarını bozdurdular

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın “altın ve dövizlerinizi bozdurun” çağrısı MHP’de karşılık buldu. MHP’liler “Herkes elini taşın altına koymalı” dedi.07-08-2018 13:05

Döviz kurunun rekor üstüne rekor kırmasına AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘yastık altındakilerinizi bozdurun’ ‘reçete’si sunarken, onun bu çağrısı iktidar ortakları MHP’de karşılık buldu.

Erdoğan'ın çağrısının ardından MHP İl Başkanı Aydın Ünlü ve beraberindeki heyet kuyumcuya giderek 15 çeyrek altın ve 54 gram altın bozdurdu.

MHP’NİN ‘ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYMASI’…

Sözcü’nün haberine göre MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla yastık altındaki altınları bozdurun çağrısıyla biz de MHP olarak biriktirdiğimiz altınları bozdurmaya geldik. Biz ekonomik savaşta da devletimizin yanındayız. Herkes Cumhurbaşkanının bu talimatını uygulamalı. Ekonomik savaşın verildiği bu günlerde herkes taşın altına elini koymalı” diye konuştu.

İLERİ HATIRLATIYOR: NE OLMUŞTU?

Sarayın fahiş harcamalarıyla sık sık gündeme gelen Erdoğan döviz kurlarındaki rekor üstüne rekor kıran rakamların ardından tasarruf planını ise yine yurttaşların üzerine yıktı. “Yerli, milli direnişinizi tüm dünyaya karşı ortaya koyun"  diyen Erdoğan dövizlerinizi TL’ye çevirin çağrısında bulundu.

Erdoğan’ın bu sözlerine salondakilerin dövizlerinin olmadığı şeklinde karşılık vermesi üzerine, "Ben de olanlara söylüyorum zaten" diyerek yurttaşları azarlamıştı. Erdoğan’ın bu çağrısı, iktidar ortakları MHP’de karşılık bulmuş gibi görünüyor.