Erdoğan'ın Almanya ziyareti protestoyla başladı

Havalimanında protestoyla karşılaşan Erdoğan'ın üç günlük ziyareti boyunca bu tablonun süreceği düşünülüyor. Ziyaret boyunca en az 5 bin polis görev yapacak.27-09-2018 19:53

Temaslarda bulunmak üzere Almanya’ya giden AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan havalimanında protestoyla karşılandı.

Üç günlük ziyaret için Berlin Tegel Havalimanı’na inen Erdoğan, Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü (RSF) Almanya Temsilciliği ve hak örgütlerinin protestosuyla karşılaştı.

'ERDOĞAN BERLİN'E İNERKEN GAZETECİLER HAPİSTE'

Bir kamyonun arkasına büyük harflerle “Erdoğan Berlin’e inerken, gazeteciler hapiste” yazan pankartı asan gazeteciler, basına yönelik baskıları protesto etti.

PROTESTOLAR SÜRECEK

Erdoğan’ın Almanya ziyareti boyunca 140’ı aşkın sivil ve demokratik kitle örgütünün oluşturduğu “Erdoğan Not Welcome (Erdoğan Hoş Gelmedin)” adlı platform eylemler düzenleyecek.

Berlin’de yarın merkezi bir yürüyüş ve kitlesel bir miting düzenleyeceklerini açıklayan platform, aynı gün saat 16.00’da Potsdamer Platz’da bir araya gelerek, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın önüne kadar yürüyecek.

Çok sayıda eylemin gölgesinde gerçekleşecek Berlin ziyareti boyunca en az 5 bin polis görev yapacak.