Erdoğan'dan muhabire 'maske' emri: 'Çıkar şunu ya'

Cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan'ın, bir muhabirin sorusunu anlamaması üzerinde sarf ettiği sözler dikkat çekti.19-03-2021 16:24

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazı çıkışında bir muhabirin sorusunu anlamayınca, “Çıkar şunu ya, maske maske... Duymuyorum" şeklinde seslendi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan cuma namazının ardından gündeme ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı. Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Joe Biden'ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin hakkındaki "katil" ifadesine ilişkin konuşan Erdoğan, "Bir devlet başkanının kalkıp Rusya Devlet Başkanı'na böyle bir ifade kullanması kabul edilebilir, yenilir yutulur değildir" dedi.

Soruları yanıtladığı sırada bir muhabirin sorusunu anlamayan Erdoğan, muhabirin maskesini çıkarmasını emretti. Erdoğan'ın kullandığı "Çıkar şunu ya, maske maske... Duymuyorum" ifadesi dikkat çekti.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları ise şöyle:

- “Bildiğiniz gibi AB'nin, dedikodusu çok yapılan yaptırımları askıya alma gibi gelişmeler var. Başta Doğu Akdeniz olmak üzere bir NATO ülkesi olan Türkiye'nin AB ile ilgili olarak gerek gümrük birliği, vize konusu, bunları karşılıklı olarak değerlendirme şansını bulacağız.”

- “Kongre noktasında ön hazırlıklarımızı yaptık. Sloganlarımızdan konuşmaya kadar hepsi en ideal şekilde hazırlanıyor. Çarşamba günü yapacağım konuşma da 2023'ün manifestosu olacaktır. İnsan haklarıyla ilgili yaptığımız reform, ekonomi paketiyle ilgili bunları kapsayan çok daha geniş bir konuşmayı planlamış durumdayım. Çarşamba günü bu konuşmamızı ifade ederek, AK Parti olarak, MHP ile bir Cumhur İttifakı olarak 2023'e doğru çıktığımız bu yolda bu dayanışmamızın gereği neler olacaktır, bunları ifade edeceğiz. Çok farklı bir dönemde kongreleri gerçekleştiriyoruz. Koronavirüs sürecinde yapıyoruz. MHP yaptı, biz yapacağız. 2023'e Cumhur İttifakı olarak çok güçlü şekilde hazırlanıyoruz. 2023 Türkiye'de bir dönüşüm süreci olacak."