Erdoğan’dan hummalı yerel seçim hazırlığı: Grup toplantısına katılmadı

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yerel seçim hazırlıkları için çalışmalara başladığı öğrenildi. Dün partisinin grup toplantısında konuşmayan Erdoğan'ın bütün gün boyunca yerel seçimlerde aday belirleme çalışmaları yaptığı belirtildi.14-11-2018 08:24

Hummalı bir yerel seçim çalışması yapan AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, dün grup toplantısı yapmayarak, parti kurullarının toplantılarına da katılmayacak. Erdoğan’ın bu süreçte "en uygun aday" belirleme çalışması yaptığı öğrenildi.

Milliyet'ten Kıvanç El'in haberine göre, Erdoğan önceki gün partide mesai yaparak partisinin yerel seçim sürecine dair il ve ilçelerindeki gelişmeleri ele aldı. Erdoğan'ın AKP binasında tüm güne yakın süren mesaisinde Yerel Yönetimler Başkanlığı, Seçim İşleri Başkanlığı, Teşkilat Başkanlığı başta olmak üzere seçim hazırlıkları ile ilgili sunumları aldığı ve talimatlarını verdiği kaydedildi.

Önceki günkü toplantıda adaylarla ilgili detaylı sorular yönelten Erdoğan'ın illere yaptığı ziyaretlerin ardından kişisel notlarını aldığı defteri de bu toplantılarda açtığı öğrenildi.

ANKET TALİMATI

AKP’nin bazı illerle ilgili olarak yeni anket çalışmaları yaptırma kararı aldığı da belirtildi. İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere daha kapsamlı toplantılar yapılacağı da öğrenildi.