Erdoğan’dan Gökçek’e: İkinci kez gelmeye neden gerek duydun?

Yandaş yazar Abdülkadir Selvi Erdoğan’ın Gökçek’e “İkinci kez gelmeye neden gerek duydun? Buradan çıkınca istifa edeceğin tarihi açıkla” dediğini aktardı.25-10-2017 06:45

Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, istifa edeceğini açıklayan Ankara Büyükşehir Belediye başkanı Melih Gökçek’le yaptığı görüşmede “İkinci kez gelmeye neden gerek duydun? Buradan çıkınca istifa edeceğin tarihi açıkla” dediğini yazdı.

Selvi, Erdoğan’ın Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un istifasına ilişkin “İnşallah pazartesi” değini de aktardı.

A Haber Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur’un pazartesi günü istifa edeceğini iddia etmiş, Uğur’un danışmanları, haberlerin gerçeği yansıtmadığını söylemişti.

Yazıdan ilgili kısım:

"Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti grubundaki konuşmasını tamamlamış Meclis’ten ayrılıyordu.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un istifasını sorduk, “İnşallah pazartesi” dedi. Belediye başkanlarıyla ilgili süreçte Erdoğan’ı gergin bir şekilde görmedim ama Bursa ve Ankara büyükşehir belediye başkanlarının istifalarını açıklamaları, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı’nın istifa kararı alması nedeniyle rahatlamış görünüyordu. AK Parti grubu öncesinde konuştuğumuz bir bakan, “Bu operasyonla tıkalı boru açıldı. Bir anlamda nefes borusu açıldı. Seçimlere yansıması olumlu olacak” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, değişim konusunda kararlı. Bu noktada bir B planına sahip değil. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e, “İkinci kez gelmeye neden gerek duydun? Buradan çıkınca istifa edeceğin tarihi açıkla” dediği söyleniyor. Meclis’e gelirken meslektaşlarımızın, “İstanbul’da hayır çıkan ilçelerde değişim olacak mı?” sorusuna, “Şu anda böyle bir şey söz konusu değil ama olmayacağı anlamına gelmez” diye cevap verdi. Hatırladınız mı? Gökçek’le ilgili süreç de böyle bir cevap üzerine başlamıştı."