Erdoğan’dan fezleke çıkışı: Genel Kurul'da eller iner, kalkar

Aralarında HDP’li milletvekillerinin de olduğu 33 fezlekenin Meclis’e gelmesine ilişkin konuşan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Süreç ne ise aynen işleyecektir. Genel kurulda da hemen eller iner kalkar” dedi.24-02-2021 14:32

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, HDP'li milletvekillerinin fezlekelerinin meclise gelmesi ile ilgili, "Süreç ne ise aynen işleyecektir. Bu konularla alakalı komisyonlar da müzakerelerini yapar. Sonra Genel Kurul'a gelir. Genel Kurul'da da hemen eller iner kalkar" dedi.

Erdoğan, grup toplantısının ardından dün gece (23 Şubat) Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) gelen, aralarında HDP'li vekillerin de olduğu 33 fezleke ile ilgili soru üzerine "Süreç ne ise aynen işleyecektir. Bu konularla alakalı komisyonlar da müzakerelerini yapar. Sonra genel kurula gelir. Genel kurulda da hemen eller iner kalkar" ifadelerini kullandı.

9 HDP'Lİ VEKİL HAKKINDA FEZLEKE HAZIRLANMIŞTI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Kobani soruşturması kapsamında Pervin Buldan'ın da aralarında olduğu HDP'li 9 milletvekili hakkında fezleke hazırlamış, konuya ilişkin yapılan açıklamada, "şiddet olaylarının başlatılması ve devam ettirilmesi yönünde hareket ettiklerine dair deliller elde edildiği" savunulmuştu.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, bugün yaptığı açıklamada, "Aralarında HDP'li milletvekillerinin de olduğu 33 fezleke dün akşam Meclis'e ulaştı" açıklamasında bulunmuştu.