Erdoğan'dan Elektronik Ürünlere Boykot Açıklaması

Erdoğan dövizdeki artış ve ABD yaptırımlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.14-08-2018 13:15

Erdoğan, Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı tarafından düzenlenen "İktidarının 16. Yılında AKP Sempozyumu"nda yaptığı konuşmada, "Daha çok üreteceğiz, daha çok ihraç edeceğiz. ABD'nin elektronik ürünlerine biz boykot uygulayacağız" dedi. 

Erdoğan  konuşmasının devamında "Onların iPhone'u varsa öbür tarafta Samsung var, Venüs var Vestel var. Ne yaptığımızı anlasınlar. Biz kendimize yeteceğiz. Biz insansız hava araçlarını istediğimizde 'Kongre izin vermiyor' diyorlardı. Kötü komşu bizi ev sahibi yaptı. Bunları üretiyoruz. Sıkıntımız yok." ifadelerini kullandı.

YİNE MİLLİYETÇİ SÖYLEM

Erdoğan ayrıca, "Dövize gidersek kurtuluruz yok, o zaman batarsın. Sen Türksün, sen Türk Lirası’yla beraber yoluna yürüyeceksin. Vatan toprağından vazgeçmekle, üretimden yatırımdan velhasıl ekonomiden vazgeçmek arasında bir fark yoktur. Her ikisinin de sonucu aynı kapıya çıkar. İnşallah buna meydan vermeyeceğiz." diye konuştu.

BAKANLIK'TAN BOYKOT AÇIKLAMASI

Erdoğan'dan sonra bir boykot açıklaması da bakanlıktan geldi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, "Bakanlık inşaatlarında ABD menşeili malzeme kullanılmayacak" açıklamasında bulundu.