Erdoğan'dan Elazığ'daki depreme ilişkin açıklama

Erdoğan açıklamasında, "Türkiye Cumhurbaşkanı olarak, çalışmaları yakından takip ettiğimizin bilinmesini istiyorum" ifadelerini kullandı.25-01-2020 00:56

İleri Haber

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elazığ'da meydana gelen depremle ilgili "Çevre ve Şehircilik, İçişleri ve Sağlık Bakanlarımızı bölgeye gönderdik" dedi.

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde dün akşam (24 Ocak) saat 20.55'te meydana gelen 6,8'lik depremle ilgili Twitter hesabından bir açıklama yapan AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  "Elazığ’da meydana gelen ve pek çok ilimizde hissedilen depremin en az kayıpla atlatılması ve vatandaşlarımızın can güvenliğinin sağlanması için ilgili kurumlarımız gerekli tüm tedbirleri almaktadır. Çevre ve Şehircilik, İçişleri ve Sağlık Bakanlarımızı bölgeye gönderdik" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın açıklaması şöyle:

"Elazığ'da meydana gelen ve pek çok ilimizde hissedilen depremin en az kayıpla atlatılması ve vatandaşlarımızın can güvenliğinin sağlanması için ilgili kurumlarımız gerekli tüm tedbirleri almaktadır. Çevre ve Şehircilik, İçişleri ve Sağlık Bakanlarımızı bölgeye gönderdik.

Türkiye Cumhurbaşkanı olarak, çalışmaları yakından takip ettiğimizin bilinmesini istiyorum. Başta AFAD ve Kızılay olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlarımızla Milletimizin yanındayız. Depremde hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyorum."