Erdoğan'dan asker arkadaşına atama

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara Müftülüğü'ne asker ve imam hatipten arkadaşı olan Yusuf Doğan'ı atadı.28-06-2019 08:34

Bakanlıklar ve bağlı bulundukları kurumlara yönelik görevden alma ve yeni atamalara hız veren AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyanet, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü ve Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü’nde atama kararlarını yayımladı.

5 ile yeni müftü atanırken en dikkat çeken atama Ankara Müftülüğü’ne oldu. Erdoğan, başkentin müftülüğüne askerlik ve İstanbul İmam Hatip Lisesi’nden arkadaşı Kocaeli Müftüsü Yusuf Doğan’ı atadı.

Ankara Müftülüğü görevine getirilen Doğan’ın Erdoğan’ın askerlik arkadaşı olması dikkat çekti. Doğan, Rize Müftüsü iken müftülüğün sayfasında “Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın aralarında İl Müftümüz Yusuf Doğan’ın da bulunduğu silah arkadaşları” başlığıyla Erdoğan ile olan askerlik fotoğrafı yayımlanmıştı. Fotoğrafta Erdoğan’ın da arkadaşları ile birlikte elinde tüfekle poz verdiği görülüyordu. Sayfayı takip edenlerden bir kişinin “Yalakalık yapmayın” şeklinde yorumda bulunduğu fotoğrafın Doğan’ın talimatı ile kaldırılması basına yansımıştı.

ENSARCI MÜFTÜ BARTIN'A ATANDI

Cumhuriyet'ten Ozan Çepni'nin haberine göre, Kocaeli Müftüsü olduğu dönemde AKP’den milletvekili adaylığı için istifa eden daha sonra da Ankara Müftülüğü’ne atanan Mehmet Sönmezoğlu ise Manisa Müftülüğü görevine getirildi. İstanbul’da çocuk istismarına göz yuman Ensar Vakfı ile yakın ilişkisi dikkat çeken Esenyurt Müftüsü Abdülcelil Çakar da Bartın Müftülüğü’ne atandı. Kocaeli Müftülüğü'ne Sinan Cihan, Van Müftülüğü’ne ise Ömer Keskin getirildi.