Erdoğan: Yurt dışına giden para yok, alışveriş var

Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıkladığı belgeler için yaptığı açıklamada, "Bu zatın belgelerini görünce anladık ki bir şirket alışverişi için harcanan paraların dekontlarını 'Yurtdışına para gönderiyorlar' diye vermişler. Yani ortada yurtdışına gönderilen bir para yok. Halkbankası ile Albaraka arasındaki bir alışverişin belgeleri var. Bu elindeki belgeler de sahte."02-12-2017 14:48

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kars'ta partisinin 6. Olağan İl Kongresi'nde açıklamalarda bulundu.

'SANAL ORTAMLARDA OLUŞTURULAN MAHKEMELER...'

Konuşmasında ABD'de Reza Zarrab'ın tanık, Halkbank'ın eski yöneticisi Mehmet Hakan Atilla'nın ise tutuklu sanık olduğu davaya değinen Erdoğan, "Bizim abdestimizden şüphemiz yok ki namazımızdan şüphemiz olsun. Öyle sanal oluşturulan mahkemelerle, o Feto denilen alçağın uydurma temsilcileriyle kurulan mahkemeler asla benim ülkemi mahkum edemez." dedi. 

'TATSIZ BİR TARTIŞMA'

Konuşmasında, CHP'nin açıkladığı Man Adası belgeleri için "İki haftadır süren tatsız bir tartışma var" diyen Erdoğan, ailesinin yurt dışına para kaçırdığını ortaya koyan belgelerin sahte olduğunu bir kez daha iddia ederek şu ifadeleri kullandı:

Aynen şu ifadelerle güya şahsımı itham ediyor. 'Senin çocukların vergi cennetlerine para gönderdi mi, göndermedi mi' diyor. Hesap uzmanıymış ya, 'Hesaplaşalım' diyor. Kendisinin bu sorusuna gayet açık bir cevap verdim. 'Benim çocuklarım yurtdışına para göndermediler' dedim. Öne sürdüğün iddiaların belgesi var mı, açıkla dedim. Belgen varsa, çıkar gereğini yapayım. Yoksa çık özür dile diye meydan okudum. Azıcık onuru, haysiyeti, şerefi olan birisinin bu sözler karşısında iki yoldan birini seçmesini ifade ettim.

Sonra bu zat birtakım kağıtlar sallayarak bilmem ne adasına şu kişi bu kadar bu kişi bu kadar yatırdı diye güya iddialarını belgelendirdi. Ama belge dediği bu iddiaları da kimseye vermedi. Ben de geçmişte kendisinin birçok yalanını ifade ettim. Ardından sorduğu soruya cevabımı bir kez daha tekrarladım. Zerre kadar senin aklın olsa o isim özel kalem müdürü mü diye sorar. Kılavuzu karga olanın... Bunlar işte maalesef böyle bir yanlışın peşinde gidiyor.

Belge dediği kağıtları gördükten sonra anladık k birileri bu zatı fena halde tongaya düşürmüş. CHP'de bitmeyecek olan adamın ayağını kaydırma oyununa Kemal'in kendisini kurban edecekler. Orası artık bizi çok da ilgilendirmiyor. Bu zatın belgelerini görünce anladık ki bir şirket alışverişi için harcanan paraların dekontlarını 'Yurtdışına para gönderiyorlar' diye vermişler. Yani ortada yurtdışına gönderilen bir para yok. Halkbankası ile Albaraka arasındaki bir alıvşerilşin belgeleri var. Bu elindeki belgeler de sahte.