Erdoğan 'Yürekleri yetse Cumhurbaşkanı istifa diyecekler' dedi, sosyal medyada #Cumhurbaşkanıİstifa etiketi birinci sıraya yükseldi

3 yılı aşkın süredir cezaevinde tutuklu bulunan Osman Kavala ve eşi Prof. Dr. Ayşe Buğra’yı da hedef alan Erdoğan, “Osman Kavala denilen, Soros'un temsilcisi olan kişinin karısı da aynı şekilde bu provokatörlerin içerisinde yer alıyor” ifadelerini kullandı.05-02-2021 17:00

Boğaziçi eylemleriyle ilgili konuşan Erdoğan, sürecin öğrencilerle ilgisi olmadığını iddia ederek, “Yürekleri yetse, 'Cumhurbaşkanı istifa' diyecekler” dedi. Erdoğan’ın bu açıklamalarının ardından Twitter gündeminde #Cumhurbaşkanıİstifa etiketi birinci sıraya yükseldi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı sonrası gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Boğaziçi direnişini hedef alan Erdoğan, iktidar mensuplarının söylemini sürdürürken, “olayın öğrencilerle ilgisinin olmadığını” iddia etti.

“Bu işin başını maalesef hem siyasetin bir boyutu çekiyor, dün akşam HDP'nin Kadıköy'de yapmış olduğu çağrı ve gösteriler bunun göstergesidir. Aynı şekilde ana muhalefetin başı da var” diyen Erdoğan, akademisyenlerin de ‘işin içinde’ olduğunu ifade ederek “Bu ülke bir hukuk devletidir” değerlendirmesinde bulundu.

OSMAN KAVALA VE EŞİNİ HEDEF ALDI

3 yılı aşkın süredir cezaevinde tutuklu bulunan Osman Kavala ve eşi Prof. Dr. Ayşe Buğra’yı da hedef alan Erdoğan, “Osman Kavala denilen, Soros'un temsilcisi olan kişinin karısı da aynı şekilde bu provokatörlerin içerisinde yer alıyor” ifadelerini kullandı.

‘YÜREKLERİ YETSE ‘CUMHURBAŞKANI İSTİFA’ DİYECEKLER’

Erdoğan, “Önüme gelen dokuz adaydan biri olan Melih Bey'in atamasını ben yaptım. Bazı televizyon kanalları çıkıp sürekli istifa etmelidir diyor. Yürekleri yetse, 'Cumhurbaşkanı istifa' diyecekler. Melih Bey kimdir, iki farklı üniversitede rektörlük yapan insan. ODTÜ'den gelme, Boğaziçi ile ilişkileri olan bir insan, alanında başarılı bir arkadaş” yorumunda bulundu.

TWİTTER’DA TEPKİ

Erdoğan’ın bu sözlerinin ardından Twitter’da #Cumhurbaşkanıİstifa etiketi, yurttaşların kısa sürede attığı binlerce tweetle gündemlerde birinci sıraya yükseldi.