Erdoğan yine cami saldırısı görüntülerini izletti, A Haber sansürledi

Erdoğan, katıldığı buluşmada Yeni Zelanda'daki cami saldırılarının görüntülerini izleterek Kılıçdaroğlu’nu suçladı. A Haber ise Erdoğan’ın yayınlattığı saldırı görüntülerini ekrana yansıtmadı.27-03-2019 08:45

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu kez de İstanbul’da katıldığı “Trabzonlular Buluşması”nda Yeni Zelanda'da 51 kişinin öldüğü cami saldırısı görüntülerini izlettirdi. Erdoğan görüntüleri izlettiği sırada canlı yayında olan A Haber, saldırıları ekranlara yansıtmadı. O sırada salondan görüntüleri yansıtan A Haber, sadece sıkılan kurşunların sesini verdi.

Oda Tv’nin haberine göre, Erdoğan, konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu "Müslümanlara yönelik terör eylemlerini" desteklemekle suçladı. Görüntülerin ardından ekrana getirilen Kılıçdaroğlu'nun görüntüsü ise A Haber tarafından hemen ekrana yansıtıldı.

Erdoğan’ın mitinglerde Yeni Zelanda'daki cami saldırılarının görüntülerini izlettirmesi iki ülke arasında gerginliğe neden olmuştu. Ardından Twitter ve Facebook da görüntüleri kaldıracaklarını açıklamıştı.