Erdoğan yine aynı: Bu seçimde sadece belediye başkanlarını seçmeyeceksiniz

Partisinin seçim mitinginde konuşan Erdoğan, 31 Mart yerel seçimlerinde yine yalnızca belediye başkanlarının seçilmeyeceğini öne sürdü. Türkiye'ye tuzaklar kurulduğunu öne süren Erdoğan, "Birlikte bozacağız" dedi.04-03-2019 15:05

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, partisinin seçim mitingleri kapsamında Zonguldak'ta düzenlenen mitingte konuştu. Konuşmasının büyük bir kısmını CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na ayıran Erdoğan, yargıya verdiği talimatlar sayesinde Kılıçdaroğlu'nun kendisine 2.5 milyon lira ödeyeceğinini bir kez daha duyurdu.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

'SADECE BELEDİYE BAŞKANLARINI SEÇMEYECEKSİNİZ'

"Bu seçimde öncelikle belediye başkanlarını seçeceksiniz. Ama sadece bu kadar değil. Türkiye'ye kurulmaya çalışılan tuzakları da birlikte bozacağız. Ülkemizin istiklaline, halkımızın işine aşına kast edenler ellerini ovuşturarak bekliyor. Onlar ellerini ovuşturacak ama 31 Mart'ta benim milletim onlara gereken dersi verecek."

"Doğuda güneydoğuda oylar malum HDP'ye, batıda da AK Parti'yi ve MHP'yi çökerteceğiz diyor. Şimdi bunların yanında kim var? CHP var. Sözde İyi Parti var. Maalesef adı Saadet olan saadetsiz bir parti var. Şimdi bunu görüyoruz değil mi?"

MADENDEKİ İŞ CİNAYETLERİ UNUTTU, KADRO SÖZÜ VERDİ

"Zonguldak demek kömür demektir, madencilik demektir. Madencilik alın terinin belki de en fazla hissedildiği bu kelimenin manasını hak ettiği mesleklerden biridir. İki gün önce gerçekleştirilen kura ile 1000 kardeşimiz TTK'nın çalışanı oldu mu? Hayırlı ve bereketli olsun. İnşallah kalan 500 kardeşimizin de bir kaç ay içerisinde işlemlerini başlatacak ve yine böyle bir kura çekilişiyle onları da kadroya alacağız."

TANZİM SATIŞLAR YEREL SEÇİMLERE KADAR

"Zonguldak'ta mülkiyetle ilgili problemlerin hemen hepsini ortadan kaldırdık."Şimdi ne diyor? Tanzim satıştan rahatsız olmuş. Onlar yokluk kuyruğu değil, varlık kuyruğu. Fırsatçılar; senin gibi, müfteriler senin gibi... İşte onlara karşı biz hemen anında bir haftada bunları kurduk ve vatandaşımıza ucuz, uygun fiyatla sebze meyve bunları getirmeye başladık. Ve fiyatlar bir anda yarı yarıya indi. Ve eğer 31 Mart'a kadar bu iş düzene girdi girdi. Girmediği takdirde 81 vilayette bunu yaygınlaştıracağız.