Erdoğan ve Putin görüştü: “Kremlin Ortadoğu’daki teröristlerin Karabağ’da savaşmasından endişeli”

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin telefonda görüştü. Görüşmede Dağlık Karabağ’da yaşanan çatışmalar ve Suriye’deki gelişmeler ele alındı.27-10-2020 22:57

Sputnik’te yer alan habere göre, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Vladimir Putin telefonda bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede Suriye’deki gelişmeler ve Karabağ’da Azerbaycan ve Ermenistan arasında yaşanan çatışmalar ele alınırken, Kremlin'den yapılan yazılı açıklamada, "Dağlık Karabağ çatışma bölgesindeki gelişmeler müzakere edildi. Rus tarafı, devam eden silahlı eylemler ve Ortadoğu'dan teröristlerin bu çatışmalara artan katılımıyla ilgili derin endişesini dile getirdi" ifadelerine yer verildi.

Putin'in, Azerbaycan ve Ermenistan liderleriyle gerçekleştirilen temaslar ve ateşkesin en kısa zamanda sağlanması amacıyla atılan adımlar hakkında Erdoğan'a bilgi verdiği aktarılan açıklamada, "Rusya ve Türkiye’nin dışişleri ve savunma bakanlıkları ile iki ülkenin istihbarat kurumları arasında koordinasyonun sürdürülmesine karar verildi" denildi.