Erdoğan: Toprak kan dökülmediyse vatan olmaz, araziyi arsaya dönüştürmek için belli bedel ödemek gerekiyor

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan 23 Nisan töreninde yaptığı konuşmada "Toprak kan dökülmediyse vatan olmaz. Ben bunu şuna benzetiyorum. Arsa ve arazi var. Araziyi arsaya dönüştürmek için belli bedel ödemek gerekiyor. Aksi takdirde arazinin hiçbir anlamı yok" dedi.23-04-2021 16:01

Ankara'da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM'nin açılışının 101'inci yıl dönümü dolayısıyla devlet erkanı, Anıtkabir'i ziyaret etti. AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu yıl da Anıtkabir'deki törene katılmadı. 

23 Nisan töreninde yaptığı konuşmada, arsa ve arazi örneğini veren Erdoğan, "Toprak kan dökülmediyse vatan olmaz. Ben bunu şuna benzetiyorum. Arsa ve arazi var. Araziyi arsaya dönüştürmek için belli bedel ödemek gerekiyor. Aksi takdirde arazinin hiçbir anlamı yok"  dedi.

Erdoğan ayrıca "Bu akşam iftar sofrasında çocuklarımızla bir araya gelerek 23 Nisan sevincini kendileriyle paylaşmayı sürdüreceğiz" diyerek çocukları iftara çağırdı.

'ARAZİYİ ARSAYA DÖNÜŞTÜRMEK İÇİN BEDEL ÖDEMEK GEREKİYOR'

Erdoğan, şöyle konuştu:

"Türk milleti için bayrak bağımsızlığının en önemli sembollerinden biridir. Ne diyor Arif Nihat Asya; bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak uğrunda ölen varsa vatandır. Toprak kan dökülmediyse vatan olmaz. Ben bunu şuna benzetiyorum. Arsa ve arazi var. Araziyi arsaya dönüştürmek için belli bedel ödemek gerekiyor. Aksi takdirde arazinin hiçbir anlamı yok. İşte bizler bu toprakları vatan yapmak için nice şehitler verdik. Bizim büyüklerimiz nice şehitler verdi. Gençler işte sizleri büyüğünüz olarak böyle görüyorum. 2053'ün Türkiye'sini siz inşa edecek ve kuracaksınız. Sizsin gözlerinizde bu pırıltıyı görüyorum. Çok çalışacağız, okuyacağız. 2053'ün Türkiye'sini inşa edeceğiz. Biz toprağın altında olacağız. Sizi izleyeceğiz. Size inanıyoruz."