Erdoğan, TBMM Genel Kurulu'nu terk etti!

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Genel Kurulu'nu terk etti.23-04-2019 15:10

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ın konuşmasından önce TBMM Genel Kurulu'nu terk etti. Meclis çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara Çubuk'ta şehit cenazesinde saldırıya uğramasına ilişkin, "Burada bir şehit var ve bu şehidin kimler tarafından yapıldığı belli. PKK ile hangi siyasi örgüt el ele kol kola geziyor ve bunun yanında da Türkiye’de hangi siyasi partiler kol kola veriyorlar. Sonra oraya gidiyorlar. Burada artık bir gaz sıkışması var. Bu insanların birikmiş olan gaz sıkışması karşısında nereye gideceksin, bunların hepsini etraflıca bir incelemek lazım, bunların üzerine de düşünmek lazım değil mi? Bunları bir istismar şeyine dönüştürmenin bir anlamı yok. Buralarda çok dikkat etmemiz gerekir. Ben bile bir cumhurbaşkanı olarak herhangi bir şehit evi ziyaretinde önce soruyorum. Gidişim orayı rahatsız eder mi? Eğer edecekse gitmeyeyim derim. Dua yapacaksam duayı evimden yaparım, olay bu kadar basit" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ın konuşmasından önce salonu terk etti. Bununla ilgili soru üzerine, "Mehmedimi şehit edenleri dinleyeyim mi yani" ifadelerini kullandı.