Erdoğan: Muhalefetin 2023'te iktidarı almak gibi bir imkanları olmayacaktır

Erdoğan: Muhalefetin 2023'te iktidarı almak gibi bir imkanları olmayacaktır

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çanakkale'de katıldığı törende "Muhalefetin 2023'te iktidarı almak gibi bir imkanları olmayacaktır" dedi.

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 1915 Çanakkale Köprüsü Son Tabliye Montaj Töreni'nde açıklamalarda bulundu. CHP'yi ve muhalefeti eleştiren Erdoğan, "Bu ülkede dikili bir ağacı olmayan bu muhalefetin bir defa 2023’te iktidarı almak gibi bir imkanları da olmayacaktır" dedi.

Köprü hakkında teknik detayları paylaşan Erdoğan, konuşmasının bir bölümünü muhalefete ayırdı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kanal İstanbul için büyükelçilere ve iş insanlarına yaptığı çağrıya ilişkin konuşan Erdoğan, "Devletlerde süreklilik esastır. Zaten bunların iktidar yüzü görmeye imkanları olmayacak. Milletim onlara böyle bir fırsatı vermez. Bu ülkede dikili bir ağacı olmayan bu muhalefetin bir defa 2023’te iktidarı almak gibi bir imkanları da olmayacaktır" ifadelerini kullandı.

Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: 

"Dolayısıyla dünyayı bu şekilde tehdit etmek, devletlerin sürekliliğini bir kenara koyarak, ‘Sakın ha buna girmeyin, girerseniz paranızı filan alamazsınız’ yaklaşımına girmeleri bunların bir defa devlet yönetiminde ne kadar cahil olduklarını ve bu ülkeye de ne kadar büyük bir ihanet içinde olduklarının en güzel ifadesidir. Eğer bir şeyi görmek istiyorsak bunların başkanlığını elinde bulundurdukları belediyelerde ne yapıyorlar bunlara bakın. Su konusunda verdikleri sözleri, ucuz su, elektrikte verdikleri sözler. Hani birini tuttular? Hiçbir şey yok. Şimdi aynı şekilde inşası süren hızlı tren yolu hatlarımızı tamamlayarak ülkemize sınıf atlatıyoruz."