Erdoğan, Mehmet Şevket Eygi'nin cenaze töreninde konuştu

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, gerici yazar Mehmet Şevket Eygi için Fatih Camii'nde kılınan cenaze namazında konuştu.13-07-2019 19:19

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, tedavi gördüğü hastanede 86 yaşında hayatını kaybeden, gerici yazar Mehmet Şevket Eygi için Fatih Camii'nde kılınan cenaze namazında konuştu.

Özel Harp Dairesi'nin 'komünizmle mücadele'de görevlendirdiği gerici yazar Mehmet Şevket Eygi için Fatih Camii'nde ikindi namazını müteakip kılınan cenaze namazına, Erdoğan ve birçok AKP'li ismin yanı sıra Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da katıldı.

Cenaze törenine, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da çelenk gönderdi.

Cenaze töreninde konuşan Erdoğan, "Kalemin yanında en önemli özelliklerinden bir tanesi de Mehmet Şevket Eygi Bey'in estetik anlayışıydı. Estetikte çok farklıydı ve Müslüman'ın estetiğine çok dikkat etmesini özel sohbetlerimizde de ifade ederdi. Hatta Büyükelçimiz ve şu anda yanımda, beraberimde olan yol arkadaşım İbrahim Kalın Bey'i son olarak yine kendisine gönderdiğimde, malum zengin bir kütüphanesi vardı ve kitaplarını Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki bizim kütüphaneye hibe etti. Tabloları vesaire hepsini" dedi.

Gerici yazar Eygi'nin naaşı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da omuz vermesiyle cenaze aracına kadar taşındı.