Erdoğan, KPSS konusunda muhalefeti suçladı

Erdoğan, KPSS konusunda muhalefeti suçladı

Erdoğan, Soçi dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, KPSS skandalı konusunda muhalefeti suçladı. Erdoğan, “Şimdi dikkat ederseniz, aynı anda hepsi adeta aynı cümlelerle, aynı kelimelerle bunu tanımlamaya çalıştılar. Yani biz orada boşta bulunsak veya boşluğa düşsek bunu seçime kadar satacaklardı. Çünkü gençleri nasıl aldatırız gayreti içerisindeler” dedi.

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Soçi'de Rusya Devlet Başkanı Putin'le yaptığı görüşme sonrası uçakla dönüşte gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erdoğan, Kamu Personel Seçme Sınavı’nda (KPSS) çıkan bazı soruların daha önce Yediiklim Yayınevi’ne ait deneme sınavlarında yer almasıyla ortaya çıkan skandala ilişkin muhalefeti suçladı.

‘SEÇİME KADAR SATACAKLARDI’

Erdoğan, "FETÖ’cü grup mu desek; 6’lı masa mı desek; bir de masanın altı var, yedi… Şimdi dikkat ederseniz, aynı anda hepsi adeta aynı cümlelerle, aynı kelimelerle bunu tanımlamaya çalıştılar. Yani biz orada boşta bulunsak veya boşluğa düşsek bunu seçime kadar satacaklardı. Çünkü gençleri nasıl aldatırız gayreti içerisindeler. Tabii bu tutmadı. Çünkü biz durumu gördük. Durumu gördükten sonra, ben ÖSYM Başkanı olan arkadaşımızı da bir zan altında bırakmak istemem ama soruşturmaların hayırlı bir netice vermesi noktasından hareketle kendisini görevden almak suretiyle oraya hemen, 24 saati bulmadan bir arkadaşımızın atamasını yaptık" dedi.