Erdoğan: İsteseniz de istemeseniz de Kanal İstanbul yapılacak

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kocaeli'de yaptığı konuşmada CHP'ye saldırdı. Erdoğan, Kanal İstanbul projesiyle ilgili ise "İsteseniz de istemesiniz de Kanal İstanbul yapılacaktır" ifadelerini kullandı.27-12-2019 20:58

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İsteseniz de istemesiniz de Kanal İstanbul yapılacaktır” dedi.

Gebze’de yapılan ‘yerli otomobil’ töreni sonrası Kocaeli’nin bir başka ilçesi Hereke’ye geçen ve burada seçmenine hitap eden AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında Cumhuriyet Halk Partisi’ne (CHP) saldırdı.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

“Buradan körfez ilçemizdeki ve Hereke'deki tüm hanelerdeki kardeşlerime sevgilerimi gönderiyorum. Bugün Türkiye kendi otomobilini dünyaya takdim etti. Bilişim Vadisi'nde bugün törenimizi yaptık.

Bugün çok güzel bir tevafuk oldu. İsmail bey malum Meclis Başkanı ilen Külliye'ye bir halı siparişi verdi. Nereye? Hereke'ye. Hereke halı fabrikasında bu halı dokundu ve 1,5-2 ay kadar önce bu halıyı teslim ettiler. 108 metrekare. Tabi bunu el işleriyle dokuyanlar Herekeli hanım kardeşlerimdi ağırlıklı. Kendilerini de misafir ettim. Geldiler Külliye'de beraber olduk. Ve kendilerine teşekkür ettim dedim ki, inşallah en kısa zamanda Bilişim Vadisi'nde bir törenimiz olacak. Geldiğimde hem halı fabrikasına uğrayacağım hem de Kocaelililerle bir arada olacağız. 

Bugün bir taraftan SUV otomobilimizin tanıtımını yaptık, burada sizinleyiz, buradan da fabrikaya geçeceğiz. (Aşığım sana sloganları) Ben de size aşığım ya.

Gençler şunu unutmayın, aşkınan koşan yorulmaz. Bu vesileyle 31 Mart seçimlerinde yüzde 56 ile AK Parti ve Cumhur İttifakı'na vermiş olduğunuz destek sebebiyle Kocaelili kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. AK Parti'nin gönül siyasetine, hizmet siyasetine özellikle destek veren gönül belediyeciliğine evet diyen tüm vatandaşlarıma teşekkür ediyorum. Rabbim yol arkadaşlığımızı, muhabbetimizi daim eylesin. Siz bize destek verdiniz, sahip çıktınız, inşallah biz de sizin için, milletimiz için çalışmaya, üretmeye, taş üstüne taş koymaya devam edeceğiz. Hiç kimseyi ötekileştirmeyeceğiz, muhalefetin kısır gündeminin peşine asla takılmayacağız. Türkiye'yi muasır medeniyetler seviyesine taşımakta kararlıyız. Milletimizi 2023, 2053, 2073 vizyonuyla buluşturmak için gece gündüz çalışıyoruz. Ülkemizin geleceğine dair tek bir hedefi, sevdası, umudu dahi olmayan vizyonsuzların bizi engellemesine fırsat vermeyeceğiz. İlk günkü aşkla sizler için çalışmaya devam edeceğiz.

‘CHP BU ÜLKENİN BAŞINA GELMİŞ EN BÜYÜK FELAKETTİR’

Körfez'in, Hereke'nin güzel insanları, ülkeye ve millete hizmet her şeyden önce gönül işidir. Yaşadığımız topraklara, mensubu olduğunuz millete tutkuyla bağlı değilsiniz muhakkak arkasına gizlenecek bahane bulursunuz. Namazsız olan bin bahane uydurur. Çalışmakta, üretmekte, millete ve ülkeye hizmet etmekte gözü olmayan siyasetçi de bir sürü bahane üretir. Bu tipler ne hizmet ederler ne de hizmet edene izin verirler. Eline geçirdikleri imkanları da mega projelere taş koymak için kullanılırlar. Türkiye'de takoz siyasetinin kurumsallaştığı tek yer vardır. Üstat Necip Fazıl'ın ifadesiyle CHP bu ülkenin başına gelmiş en büyük felakettir. Hizmet etmek isterseniz, karşınıza ilk CHP dikilir, yasakları kaldırmak isterseniz karşınızda CHP'yi bulursunuz. Havalimanı, otoban, köprü, metro yapmak istersiniz herkesten önce CHP karşı çıkar. Bu ülkede dikili tek bir ağacı olmadığı halde eleştirmede, engellemede, projeleri yokuşa sürmede önceliği kimseye bırakmazlar.

[ih]

‘İSTESENİZ DE İSTEMESENİZ DE KANAL İSTANBUL YAPILACAKTIR’

Marmaray'dan Avrasya Tüneli'ne her projemize karşı çıktılar. Biz bu köprüleri onlara rağmen yaptık biliyor musunuz? Her şeyi engellemeye çalıştılar. Ama biz evelallah yolumuza devam ettik. Mahkeme kararlarıyla, sokak olaylarıyla bize engel çıkardılar. Bugün de aynısını Kanal İstanbul projemizle yapıyorlar. Projeyi daha başlamadan bitirmeye çalışıyorlar. Maalesef aynı tavrı bugün Türkiye'nin otomobiliyle ilgili de sergilediler. CHP'ye müzahir yayın organları projeyi kötülemek için son bir haftadır adeta seferberlik ilan ettiler. Daha aracı görmeden kimi zaman farını, kimi zaman butonunu söyleyerek içlerindeki kini döktüler. 60 yıl önce Devrim otomobiline karşı çıktınız, bu da devrin otomobili bunu böyle biliniz. İsteseniz de istemesiniz de Kanal İstanbul yapılacaktır. Çıkmış diyor ki, 'o parayı insana harca'. O Kanal İstanbul ne için?

‘SSK’YI BATIRAN BU DEĞİL Mİ?’

SSK'yı batıran bu değil mi? Bunların yandaşı olan medya hiçbir zaman bunun hesabını sormadı. Niye? İdeolojik. Biz şehir hastanelerini yaptık. Şimdi bu hastaneler de onları çıldırtıyor. Diyor ki, bu kadar büyük hastanelere ne gerek vardı. Ne demiş Kanuni, o devlet-i aliyeyi Osmaniye'yi bir sağlıklı nefese feda etmeyi göze almış. Biz böyle bir ecdadın torunuyuz, sen ne anlarsın insan kadrini bilmekten. Burada yol arkadaşım Binali Bey, 6 bin kilometreden aldık bölünmüş yolları, nereye çıkardık? 26-27 bin kilometreye çıkardık. Şimdi bu yollardan gayet huzurlu gidiyorsunuz değil mi? Kendisi İzmir milletvekili. İzmir milletvekili şu anda 3,5 saatte İstanbul'dan İzmir'e gidiyoruz değil mi? İzmir'e böyle bir şey yaptınız teşekkür ederiz demiyor. İzmir sular altında! Utanmazsa İstanbul'un kanalizasyon işini de siz yapın diyecek. İzmir AK Partili belediyeciliğini görmedi, hep sizde. Rezil ettiniz İzmir'i.”