Erdoğan-İnce görüşmesi sona erdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin görüşmesi sona erdi.09-05-2018 21:54

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile  CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin görüşmesi başladı.  Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Engin Altay ile geldi. İkili AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş tarafından karşılandı.

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Edirne Mitingi'nde, "Erdoğan ile bu akşam 21.00'de görüşeceğiz" ifadesini kullanmıştı. Kritik görüşme sona erdi.

'KOLTUK HABERLERİNE İTİBAR ETMEYİN'

Muharrem İnce, görüşme sonrası yaptığı ilk açıklamada "Başarılar diledik, sohbet ettik" şeklinde konuştu.

Daha sonra kişisel Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan İnce, "AKP Genel Başkanı Sayın Erdoğan ile 40 dakika süren bir görüşme gerçekleştirdik, sohbet ettik, başarı diledik. Ortada hiçbir saygısızlık yoktu, koltuk haberlerine itibar etmeyin, ben kimseye haksızlık etmem. Önümüzdeki günlerde 100 bin imzayı bularak Cumhurbaşkanı Adayı olan Sayın Doğu Perinçek’i de ziyaret edip başarı dileyeceğim. Benim derdim kutuplaşmayı, ayrışmayı değil barışmayı, kucaklaşmayı gerçekleştirmek, herkesin Cumhurbaşkanı olmak” ifadelerini kullandı.

'GÜZEL BİR SOHBET OLDU'

Mustafa Elitaş, “Güzel bir sohbet oldu. Birbirlerine başarılar dilediler” diye konuştu.