Erdoğan: İmamoğlu STV'de çalıştı

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu için "STV'de çalıştı" dedi.19-05-2019 09:37

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe Sarayı'nda üniversite öğrencileriyle iftar programında bir araya geldi.

Erdoğan burada yaptığı konuşmada, seçilmiş İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun öğrenci ulaşım kartı ve su indirimi talimatlarına ilişkin, "19 gün hava attınız. Peki bunun sözünü daha önce verdiğinize göre bunu bu süre içerisinde neden yapmadınız? Bir şey yaptılar; hemen veri kontrollerini yapmaya başladılar. Bu da FETÖ terör örgütünün uygulamasıdır. Beyefendi de zaten daha önce Samanyolu TV'de çalıştığı için bu veri kontrollerini bilir" iddiasında bulundu.

'BİZ YAPTIK'

Erdoğan, indirimlerin kendi belediye başkanlığı döneminde yapıldığını öne sürerek, "Kaldı ki benim belediye başkanlığı dönemimde zaten indirdik. Hatta 65 yaş üstüne belli saatlere kadar ücretsiz paso uygulaması yaptık. Tereciye tere satılmaz ki. Bunlar zaten vardı. Böyle bir yola giderek vatandaşı aldatmanın anlamı yoktur ki. Güzel bir şey oldu. Tüm istanbullular için hayırlı olsun" diye konuştu.