Erdoğan ile görüştüğü iddia edilen Muharrem İnce: Bu dedikoduların hepsi CHP Genel Merkezi'nde üretilmiştir

Beştepe’de AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüştüğü iddia edilen Muharrem İnce, basın açıklaması yapıyor.24-11-2019 13:28

CHP'li Muharrem İnce, Sözcü Gazetesi yazarı Rahmi Turan'ın 'Saray'a giden CHP'li Muharrem İnce' iddiasına ilişkin açıklamalarda bulunuyor.

Muharrem İnce'nin açıklamalarından satır başları şöyle:

"Değerli basın mensupları hepinize teşekkür ediyorum. Uzak yollardan geldiniz. Konumuza geçmeden önce bir fizik öğretmeni olarak bütün öğretmenlerin öğretmenler gününü kutluyorum.

Bu toplantıyı neden buraya yapıyorum Genel Merkez'de değil de. Dedemin arazisindesiniz. Güvenli yerlerde. 5 gün önce hissettim burada bir tezgah, komplo var diye hissettim. Sonra tweet atalım dedim arkadaşlar.

Sayın Genel Başkan 21 Kasım günü televizyona çıktı. Sonra gazetecinin sorusuna şaşırmadım dedi. Şaşırmadığına göre demek ki önceden biliyor. Ama ismi açıklayamam dedi.

Ben bunu görünce eyvah dedim partim yara alacak.

'GENEL BAŞKAN'A BİRLİKTE AÇIKLAMA YAPALIM DEDİM'

Aynı Atatürk resmini kim indirdi indirmedi tartışmasına benzeyecek. Genel Başkana "Geleyim yanınıza açıklama yapalım" dedim. "Ben sana haber vereceğim" dedi, haber vermedi. Doğrusu bu açıklamayı 21'inde beraber yapmaktı. Ben partimi gözüm gibi sakınırım.

Ortada biz tezgah var bir komplo var. Sorumluları açığa çıkarılmalıdır. CHP bir şirket değildir, bir aile değildir, bir siyasi partidir. Türkiye'yi geliştirmeye, dönüştürmeyi hedeflemektedir. CHP, 82 milyon herkesi ilgilendirir.

Bu tezgahı kim kurdu? CHP bunu açıklamalıdır.

'BENİ YIPRATMAK İÇİN HARCADIKLARI ENERJİYİ AKP'YE HARCASALARDI İKTİDAR OLURDUK'

Muharrem İnce 2018 24 Haziran akşamından beri bir iftira kampanyası ile karşı karşıyadır. Bu dedikoduların hepsi CHP Genel Merkezi'nde üretilmiştir.

Beni yıpratmak için harcadıkları enerjiyi  AKP'ye harcasalar emin olun iktidar olurduk. Bu komployu tezgahı ortaya çıkarır, cezalandırır. Kompluyu kuranları partiden atarsak yeniden şahlanır arınırız.

Bir başka çağrım şudur; Genel Başkana, Kılıçdaroğlu'na da... Şaşırmadım dediniz, ismi biliyorum dediniz. Açıklamalısınız.

'Saray komplosudur' deyip bu işin içinden çıkamazsınız. Ben Saray'ı aklamıyorum. Bunun neresinde Saray, Erdoğan bunun neresinde?

Erdoğan Cumhurbaşkanlığından istifa ederim dedi. Saray memlekete çok kötülük yapmış olabilir bu başka birşey.

Kırklareli'de 146 kişiyi birgünde partiden atıyorsunuz. Bu komployu kuranları atmayacak mısınız?

Bu komployu kuranlar bugün Muharrem İnce'ye kurar, yarın Kılıçdaroğlu'na kurar. Ben ona barış elini uzattım, gel beraber temizleyelim dedim....

Tek başıma kalsamda mücadele edeceğim.