Erdoğan, hedef gösterdiği TTB'ye bağlı hekimlerin 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı

Erdoğan, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle yayınladığı mektupta daha önce hedef gösterdiği TTB'ye bağlı sağlık emekçilerini kutladı. Erdoğan mektubunda salgın süreci boyunca sağlık çalışanlarının yükünü azaltmak için tüm imkanları seferber ettiklerini iddia etti.14-03-2021 13:37

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir mektup yayınladı. Erdoğan mektupta zaman zaman hedef aldığı Türk Tabipleri Birliği’ne (TTB) bağlı hekimlerin 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı.

Bir kampanya başlattıklarını duyuran Erdoğan, ‘Destan Yazanlara Mektup Yazalım’ başlıklı projeyle sağlık çalışanları için dijital mektup gönderileceğini açıkladı. Erdoğan ilk mektubu da kendisi yazdı.

Daha önce “TTB'nin başına terör örgütünden birini getirdiler” diyerek “Biz bunlara hastalarımızı nasıl teslim edeceğiz? Nasıl şifa arayacağız? Teröristten bu beklenir mi? Türk Tabipler Birliği başta olmak üzere diğer meslek kuruluşlarındaki sorunlar da artık tahammül edilemez seviyeye ulaşmıştır" sözleriyle hedef gösterdiği sağlık emekçilerinin 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutlayan Erdoğan, "Haftalarca evine gidemeyen, çocuklarına, sevdiklerine sarılamayan sağlık çalışanlarımız, vatandaşlarımızı bir an önce sağlığına kavuşturmak için gecelerini gündüzlerine kattılar. Türkiye'nin tüm dünyada örnek gösterilen koronavirus mücadelesinde sizin bu fedakarlığınızın ve gayretinizin çok önemli payı bulunuyor. Bu süreçte sizlerin yükünü hafifletmek, çalışma şartlarınızı kolaylaştırmak, ihtiyaçlarını gidermek için tüm imkanları seferber ettik” dedi.

'SALGIN DÖNEMİNDE 25 YENİ SAĞLIK TESİSİ YAPTIK'

Erdoğan mektununda şu ifadelere yer verdi:

“Sağlık altyapımıza son 18 yılda yaptığımız devasa yatırımlara ilaveten, sadece salgın döneminde toplam 16 bin yatak kapasiteli 25 yeni sağlık tesisi ile 11 ek hizmet binasını devreye aldık. Şimdiye kadar 30 bine yakın canımızı bizden koparan koronavirüsle mücadelemizin henüz bitmediğini biliyoruz. Salgın tehdidi tamamen ortadan kalkana kadar elbirliği içinde çalışmayı sürdürmemiz gerekiyor. Bir taraftan 'yeni normal' sürecinin adımlarını atarken, diğer taraftan da sağlık sistemimizi ayakta tutacak çalışmalar yürütüyoruz. Her fırsatta vatandaşlarıma kendilerinden, maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyarak sizlere yardımcı olmalarını beklediğimi ifade ediyorum.

Salgınla mücadelede hayatını kaybeden meslektaşlarınıza bir kez daha Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır niyaz ediyorum. Bugüne kadar olduğu gibi inşallah bundan sonra da size destek olmaya, maddi ve manevi olarak sizlerin yanında durmaya devam edeceğiz. Bu düşüncelerle sizin ve ailenizin 14 Mart Tıp Bayramı'nı can-ı gönülden tebrik ediyor; sağlıklı, huzurlu ve mutlu günler diliyorum."