Erdoğan hayat pahalılığından yakındı...

Etkinlikte, ülke ekonomisine ilişkin açıklamalarda bulunan Erdoğan’ın çelişkilerle dolu açıklaması dikkat çekti.16-09-2021 16:13

İleri Haber

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Enflasyonun yol açtığı hayat pahalılığı konusundaki sıkıntıları da gayet iyi biliyoruz. En kısa sürede enflasyonu da kontrol altına alarak raflardaki, etiketlerdeki fahiş fiyat artışlarının önüne geçeceğiz” dedi.

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2021 UNESCO Ahi Evran Anma Yılı Esnaf Buluşması etkinliğinde konuştu. Ülke ekonomisine ilişkin açıklamalarda bulunan Erdoğan’ın çelişkilerle dolu açıklaması dikkat çekti.

"Aldığımız tedbirlerle dünyada en büyük büyüme oranlarına biz ulaştık, ihracatta rekor üstüne rekor kırıyoruz. Kimi ülkeler gibi kenarda hazır paramız olmamasına rağmen bu başarıları yakaladığımıza özellikle dikkat çekmek istiyorum. Enflasyonun yol açtığı hayat pahalılığı konusundaki sıkıntıları da gayet iyi biliyoruz. En kısa sürede enflasyonu da kontrol altına alarak raflardaki, etiketlerdeki fahiş fiyat artışlarının önüne geçeceğiz.”