Erdoğan halktan bağış isterken AKP'li belediyeden gerici cemiyete 186 binlik mobilya kıyağı!

AKP’li Sancaktepe Belediyesi, gerici İlim Yayma Cemiyeti’nin Sancaktepe şubesine 186 bin 480 TL’lik mobilya aldı.



04-04-2020 14:26

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı yurttaşlardan "IBAN"la yardım talep ederken, AKP'li Sancaktepe Belediyesi, gerici İlim Yayma Cemiyeti'nin Sancaktepe şubesine 186 bin 480 TL'lik mobilya aldı. 

Kamu İhale Kurumuna bağlı Elektronik Kamu Alımları Platformu’nda (EKAP) yer alan bilgiye göre AKP’li Sancaktepe Belediyesi, 2 Mart tarihinde mobilya malzemesi alımı için ihale yaptı.

Birgün’den İsmail Arı’nın haberine göre, ihaleyi kazanan ‘Cem İnşaat Şirketi’ ile yeni tip koronavirüs salgının yayılma hızının tırmanışa geçtiği 26 Mart tarihinde sözleşme imzalandı. İhaleyi kazanan şirketin mobilya malzemelerini İlim Yayma Cemiyeti’nin Sancaktepe şubesine 30 gün içinde teslim etmesi gerektiği belirtilirken belediyenin mobilyalar için toplam 186 bin 480 TL’lik ödeme yaptığı açıklandı.

İhale dosyasında ise Sancaktepe Belediyesi ile İlim Yayma Cemiyeti arasında ‘Öğrenci Barınma/Konaklama ve Öğrenci Yurt Hizmetinin Sağlanması Ortak Proje ve İşbirliği Protokolü’ imzalandığı ve mobilya malzemelerinin de bu kapsamda alındığı belirtildi.