Erdoğan: Gelişmiş ülkeler 'Neden bizim ülkemiz Türkiye gibi değil' diyor

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Babalar Günü" dolayısıyla "Gençlerle En Baba Buluşma" adlı çevrimiçi etkinlikte 81 ilden 700 gençle bir araya geldi. Gençlere iktidarını öven Erdoğan, “Aynı kulvarda yürüdüğünüz akranlarınıza birikiminizle fark atacak bir seviyeye gelmeden hayallerinize de yaklaşamazsınız” tavsiyesinde bulundu.20-06-2021 18:39

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehir hastanelerini överek “Şu anda dünyada küresel ölçekte baktığımız zaman bizim şehir hastanelerimizi görenler şaşırıyor… Gelişmiş ülkeler buraya geldikleri zaman 'Neden bizim ülkemiz Türkiye gibi değil' diyorlar” ifadelerini kullandı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Babalar Günü" dolayısıyla "Gençlerle En Baba Buluşma" adlı çevrimiçi etkinlikte 81 ilden 700 gençle bir araya geldi. Gençlere iktidarını öven Erdoğan, “Aynı kulvarda yürüdüğünüz akranlarınıza birikiminizle fark atacak bir seviyeye gelmeden hayallerinize de yaklaşamazsınız” tavsiyesinde bulundu.

Göreve geldiklerinde Türkiye’nin genelinde, 76 üniversite olduğunu belirten Erdoğan, şimdi ise bu rakamın 207’ye yükseldiğini söyledi. Erdoğan, “Biz üniversiteye gireceğimiz zaman, çok ilginç, üniversite imtihanına giriyorsunuz, on öğrenciden bir tanesi üniversiteye girebiliyordu. Ama biz iktidara geldikten sonra onda on” dedi.

GELİŞMİŞ ÜLKELER, 'NEDEN BİZİM ÜLKEMİZ TÜRKİYE GİBİ DEĞİL’ DİYOR

Erdoğan, gençlerin sorularına şu cevapları verdi:

- “Sağlık hizmetlerinde malum muhalefetin aklına bile gelmeyen şehir hastanelerini kurduk. Sorduğu soruya bakın, ‘Şehir hastanelerine ne gerek var?’ Lafa bak. Salgın döneminde Allah göstermesin bizim şu şehir hastanelerimiz olmamış olsaydı ne olacaktı halimiz? Bizim şu anda Türkiye’nin genelinde hastanemizin olmadığı il yok. İlçeler yok. Şu anda dünyada küresel ölçekte baktığımız zaman bizim şehir hastanelerimizi görenler şaşırıyor… Gelişmiş ülkeler buraya geldikleri zaman 'Neden bizim ülkemiz Türkiye gibi değil' diyorlar.”

‘GENÇLER 30 YAŞINDAN ÖNCE EVLENMİYOR’

- “Şimdi yeni bir moda başladı. 30 yaşından önce ne erkekler evleniyor ne kızlar evleniyor. Geleceğin anne ve baba adaylarına ilk ve en önemli tavsiyem; bir defa birbirinizi sevin, birbirinize saygı duyun, birbirinizi sahiplenin, daima yan yana, omuz omuza olun. Ailesine sahip çıkamayan hayatına da sahip çıkamaz. Böyle bir insanın da ülkesine ve dünyasına hayırlı işler yapabilmesi aslında mümkün değildir. Ben inanıyorum ki sizin özellikle evlilikte yaş sürecini çok fazla ilerletmeden, gecikmeden evlenmek, bunu hem gençlerimiz hem kızlarımız için söylüyorum. Bir de tabii nikah törenlerinde hep söylerim; en az 3 çocuk. Çünkü buna ihtiyacımız var.”