Erdoğan: Fakir evlerini ziyaret etmek enerji veriyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TRT’nin canlı yayın konuğuydu. Belediye başkanlığı döneminden itibaren ‘fakir evlerini’ ziyaret ettiği belirten Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı döneminde de bu ziyaretlerden enerji aldığını söyledi.26-05-2018 08:30

Tayyip Erdoğan, dün yandaş TRT'nin ortak yayınındaki 'Cumhurbaşkanı Özel' programında Pelin Çift ve Fatih Er'in sorularını yanıtladı. Erdoğan, geçtiğimiz günlerde Hüseyin Cahit Sargın isimli bir vatandaşın evini ziyaret etmiş, yer sofrasında iftarını yapmıştı.Bu ziyaretin hatırlatılması üzerine Erdoğan şöyle konuştu: “Yorulmuyor musunuz diye soruyorlar ya, işte böyle olursan yorulmazsın. Senin bütün yorgunluğu alıyor, sana bir başka enerji veriyor. İşte o enerjiyle birlikte biz yola revan oluyoruz. Ve benim bu fakir evi geleneğim, taa belediye başkanlığımdan başlar. O gün bugün de devam eder. Dün akşam aynı şekilde devam etti. Devam edecek.”

ŞİMŞEK DE ‘FAKİR EVİ’ DEMİŞTİ

Daha önce Maliye Bakanı olarak görev yapan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek de Erdoğan ile benzer ifadeler kullanmıştı. 7 Ağustos 2011 tarihinde Ramazan ayında yaptığı ev ziyaretleriyle ilgili Twitter hesabından paylaşım yapan Şimşek, “Fakir aile ziyareti maratonum teravih namazından sonra başladı. Şu anda 9. Aile ziyaretindeyim. Belki de sahura kadar sürecek” diye belirtmişti. Şimşek ve Erdoğan'ın bu tabiri kullanması büyük tepki topladı.