Erdoğan: Ekonominin sorumlusu benim

Erdoğan, katıldığı seçim mitinginde ekonomiye ilişkin konuştu. Erdoğan "sorumlusu benim" dedikten sonra dövizdeki hareketliliği yine 'operasyonlara' bağladı.28-03-2019 18:26

Ankara’nın Haymana ilçesinde düzenlenen mitingde konuşan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye’nin ekonomisini belediye başkanlarının düzeltme şansı var mı? Türkiye’nin ekonomisinin sorumlusu benim” açıklamasında bulundu.

Erdoğan, “İlçemizi bir cazibe merkezi haline dönüştüreceğiz. Haymana’ya bir bioenerji tesisi kuracağız. Halen küçükbaş damızlıklar için hayvan başına yapılan 25 lira destek ödemesine ilave önümüzdeki yıldan itibaren damızlık olarak sürüye katılan her bir hayvan için 100 lira destek vereceğiz. Hedefimiz küçükbaş hayvan varlığımızı 84 milyona yükseltmektir” diye konuştu.

'SORUMLU BENİM' DEDİ AMA...

Ekonomi üzerine de konuşan Erdoğan "Türkiye ekonomisinin sorumlusu benim" sözlerine rağmen, dövizdeki hareketliliği yine 'operasyona' bağladı.

Erdoğan, şöyle devam etti:

 “Doların 7 lirayı aştığı, faizlerin yüzde 40’ları geçtiği bir dönem yaşadık. Hemen tedbirimizi aldık, kontrolü sağladık. Ekonomimizi yeniden rayına sokacak adımları attık. Geçtiğimiz hafta sonu yine benzer bir girişimde bulundular. 2 gün içinde bu saldırıyı boşa çıkardık. Seçimden sonra ekonomimizi bu tür saldırılara karşı daha güçlü hale getirecek yapısal reformları süratle gerçekleştireceğiz”