Erdoğan: Bizim için artık kuzey-güney Kıbrıs yoktur

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin teşkilatlarıyla video konferansla gerçekleştirilen bayramlaşma programında konuştu. Konuşmasında ilk kez Kıbrıs Türk Türk Devleti ifadesini kullanan Erdoğan, "Bizim için artık kuzey-güney Kıbrıs yoktur" dedi.21-07-2021 16:22

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, partilileriyle yaptığı bayramlaşma görüşmesinde, “Bazı alanlarda yetişmiş iş gücü adeta karaborsaya düşmüş durumda” dedi. Erdoğan ayrıca, Türkiye’nin salgının pençesine düşmediğini öne sürdü.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin teşkilatlarıyla video konferansla gerçekleştirilen bayramlaşma programında konuştu. Gündeme dair açıklamalarda bulunan Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

 - Salgın çeşitli ülkelerde yeni varyantlarla yükselişe geçse de Türkiye henüz bu tehdidin pençesine düşmüş değildir.

Bazı alanlarda yetişmiş iş gücü adeta karaborsaya düşmüş durumda.

- Türkiye'nin potansiyelinden, büyüklüğünden habersiz tellalla sürekli tersini söylüyor. 2023 hedeflerine doğru kararlılıkla yürüyoruz.

- Ülkemizde artık vesayeti diriltme hayalleri de ekonomi ve demokraside elde ettiğimiz kazanımları geriye götürme çabaları beyhudedir.

'KIBRIS TÜRK DEVLETİ İFADESİ

- Artık bizim için kuzey-güney Kıbrıs yoktur. Kıbrıs Türk Devleti'nin kısa zamanda geniş bir tanınırlığa kavuşması için her türlü gayreti göstereceğiz. Biliyorsunuz Kıbrıs Türkü kardeşlerimiz yıllarca kendilerini sahte vaatler, yalanlarla, iki yüzlülükle aldatanlara cevaplarını bir süre önce açıkladıkları yeni bir kararla verdiler. Artık Kıbrıs Türklerinin uluslararası görüşmelerde masadaki tek talebi, egemen devlet statülerinin tanınmasıdır. Bunun dışındaki tüm teklifler geçerliliğini yitirmiştir.

‘YAPTIKLARINIZ VE YAPMADIKLARINIZ SANDIĞA YANSIYACAK’

- Yarın vatandaşlarımız sandıkta AK Partili olarak sizlerin yaptıklarını ya da yapmadıklarını sandığa yansıtacak. Sizlerin planlı, bilinçli çalışmalarınızla 24 saatin üzerine 24 saat daha ekleyerek bu ağır sorumluluğun üstesinden geleceğinize inanıyorum.