'Erdoğan aşığı' Ethem Sancak'a bir ihale daha

Daha önce BMC, İETT gibi pek çok ihaleyi alan AKP MKYK üyesi ve 'Erdoğan aşığı' Ethem Sancak’a bir ihale daha verildi.19-10-2017 12:18

"Erdoğan'ı gördükçe aşık oldum" açıklamasıyla bilinen ve Mayıs ayında yapılan AKP Olağanüstü Kongresi'nde Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyeliğine getirilen Ethem Sancak'ın sahibi olduğu BMC’ye yeni bir ihale verildi. Savunma Sanayi Müsteşarlığı (SSM) tarafından verilen ihaleye göre BMC, taktik tekerlekli zırhlı araçların paletli versiyonunun güç grubunu (motor ve transmisyon) geliştirecek.

Cumhuriyet'in aktadığına göre; proje kapsamında üretilebilmesi durumunda yeni güç grubu araçların hareket etmesini ve frenleme sistemlerini Türkiye içi koşullarda sağlamış olacak. Ancak, şirket daha önce sipariş aldığı paletsiz taktik tekerlekli zırhlı araçları taahhüt ettiği süre içinde güvenlik kurumlarına teslim edememişti. “Vuran” olarak adlandırılan bu araçların üretiminde yaşanan soruna rağmen güç grubu geliştirme işi de AKP'li patron Sancak'ın şirketine verildi.