Erdoğan 'almayın' dedi, Sözcü gazetesi Meclis uygulamasından çıkarıldı

Erdoğan 'Ben Sözcü gazetesini okumuyorum. Kimse de lüzumsuz yere buna para verip almasın' dedi, gazete ertesi gün Meclis uygulamasından çıkarıldı.02-01-2021 14:04

"2020'nin torbasından felaket ve gözyaşı çıktı" manşetinin altında yer alan Ayasofya haberi nedeniyle AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Ben Sözcü gazetesini okumuyorum. Kimse de lüzumsuz yere buna para verip almasın" diyerek hedef aldığı Sözcü, Meclis uygulamasından çıkarıldı.

Duvar'ın haberine göre, TBMM'nin yasama faaliyetleri, haberler ve tutanakların yer aldığı aplikasyonun gazete manşetleri bölümünden Sözcü gazetesi çıkarıldı. Aplikasyonu milletvekili, meclis çalışanları ve basın mensupları kullanıyor.

MECLİS'TEN YALANLAMA

TBMM Başkanlığı, haber aplikasyonlarından Sözcü gazetesinin kaldırıldığı haberini yalanladı. Şirket değişikliği sebebiyle kısa süreliğine aplikasyonda bir kesinti meydana geldiği belirtilirken, dün de aynı sorunun Milliyet gazetesi için yaşandığı aktarıldı. Söz konusu aplikasyonda şu anda Sözcü gazetesinin de yer aldığı ifade edildi.

Aplikasyonu milletvekili, çalışan ve basın mensupları kullanıyor.