Erdoğan: AK Parti Türkiye'nin son 18 yılına damga vurmuştur

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin il başkanları toplantısında konuştu. "AK Parti Türkiye'nin son 18 yılına damga vurmuştur" diyen Erdoğan, 'ekonomi reformu'na ilişkin açıklamalarda bulundu.04-03-2021 12:37

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin il başkanları toplantısında Türkiye gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Konuşmasında AKP'nin son 18 yıla 'damga vurduğunu' söyleyen Erdoğan, "Üye sayımızı yaklaşık 11.5 milyona çıkararak milletimiz ile bütünleşme noktasında rakipsiz olduğumuzu gösterdik. İnşallah hep birlikte milletimizin umudu olan AK Parti'nin bu tutumunu sürdüreceğiz" dedi.

Erdoğan öte yandan önümüzdeki hafta 'ekonomik reform paketi'ni açıklayacağı duyurdu.

Erdoğan’ın konuşmasından başlıklar şöyle:

"Derdini dinlemedik, yüreğine dokunmadık tek bir insan bile bırakmayacağız. Ancak böyle vatandaşımızın bize olan desteğinden emin olabiliriz. Dünyanın içinden geçtiği dönüşüm süreci sorumluluğumuzu daha da artırıyor. Türkiye daha önce fırsatları hep kaçırmıştı. Bu kez büyük ve güçlü Türkiye'nin inşasına mani olamayacaklar. AK Parti Türkiye'nin son 18 yılına damga vurmuştur.

'CHP KENDİ DERDİNE DÜŞTÜ'

Karşımızda 40 yamalı bohça misali oluşturulan ittifak tel tel dökülmeye başladı. Biz ilkeli ve gayretli bir şekilde çalışmayı sürdürdükçe milletimizden aldığımız desteği artıracağız. Arsızlık, hırsızlık ve taciz içindeki CHP kendi derdine düşmüştür.

İktidar yolunu vesayet, darbe ve dış destekte gören bir anlayış çökmeye mahkumdur. Ülkemize bugüne kadar kazandırılan tüm eserler ve geliştirilen tüm projelere karşı çıkan muhalefet anlayışının devri geride kalmıştır.

'REFORMLAR BAŞLI BAŞINA BİR DESTANDIR'

Milletimiz siyasi tercihini belirlerken geçmişte yapılanlar kadar gelecekte de kendisine umut verecek kadrolara bakar. Reform programlarıyla kamuoyunun huzuruna çıkıyoruz. İktidarda olmamıza rağmen reform gündemine en sıkı biz sarılıyoruz. Sessiz devrimler olarak nitelendirdiğimiz nice reformlarla ülkemizin çehresini tümüyle değiştiren parti biziz.

Sadece son 2-3 yılda yaptığımız reformlar dahi başlı başına bir destandır. Yönetim sistemi arayışlarının zirvesi olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni ülkemize biz kazandırdık. Türkiye köklü bir yönetim şekli değişikliğine imza atmıştır.

EKONOMİ REFORMU AÇIKLAMASI

Salı günü İnsan Hakları Eylem Planı'mızı kamuoyu ile paylaştık. Önümüzdeki hafta da ekonomik reform paketimizi açıklayacağız.

Eski Türkiye görüntüsü olan çöp dağlarının ortaya çıkması, su tankerlerinin görülmesi yıkım değil de nedir? AK Parti'nin yönetiminde bir yerde çıksa yeri göğü inletecek çevreler, CHP'de söz konusu olunca lal kesilmişlerdir."