Erdoğan: Afrin operasyonu fiilen başlamıştır

Erdoğan, kendisinden kadro isteyen taşeron işçilere, "Sen kimin elemanısın? Devletin değil" diyerek yanıt verdi.20-01-2018 14:39

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin il kongresine katılmak üzere Kütahya'ya geldi.

'SEN KİMİN ELEMANISIN?'

İlk olarak kongre salonu dışında AKP'lilere seslenen Erdoğan, bu sırada kürsü önünde kendisinden kadro talep eden taşeron işçilerle tartıştı. Erdoğan işçilerin kadro talebine, "Siz bugüne kadar size ne anlatıldığını herhalde takip etmiyorsunuz, dinlemiyorsunuz. Kaç kere bunları meydanlarda konuştuk, parlamentoda konuştuk. Yine anlamıyorsunuz." şeklinde yanıt verdi. 

Erdoğan daha sonra seslerini duyurmaya çalışan işçilere, "Sen karayolllarında kimin elemanısın? Devletin değil. İhale almış olan bir şirketin elemanı mısın? Bu bir. Eğer taşeron elemanıysan, şu anda taşeron kalkıyor" diyerek konuşmasını kesti ve salona geçti. 

'AFRİN OPERASYONU FİİLEN BAŞLAMIŞTIR'

Kongre salonunda yaotığı konuşmada ise Suriye'de yaşanan gelişmlere değinen Erdoğan, Afrin'e yönelik operasyonun başladığını ilan etti. Afrin'den sonra sırada Menbiç'in olduğunu söyleyen Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

'SİZ KİMİ KANDIRIYORSUNUZ?'

Suriye’de kendilerince bir oyun kurgulayanlar, terör örgütünün adını değiştirerek kurnazlık yaptıklarını sanıyorlar. Bizim gözümüzde adı ne olursa olsun teröristlerden müteşekkil her türlü organizasyonun adı terör örgütüdür. Yok Suriye Demokratik Güçleri’ymiş, yok sınır ordusuymuş, yok sınır muhafızlarıymış, yok iç güvenlik oluşumuymuş, siz kimi kandırıyorsunuz ya. Bu örgütün adı PKK’dır, bu örgütün adı PYD’dir, bu örgütün adı YPG’dir.

Amerika’nın da Avrupa Birliği’nin de terör örgütleri listesinde olan PKK var ya, Suriye’de iş tuttukları örgüt işte onun ta kendisidir. Böyle olduğunu kendileri de çok iyi bildikleri halde bizi ve tüm dünyayı kandırmak için adeta kırk takla atıyorlar. Bunu yaparken de sürekli kendileriyle tenakuza düşüyorlar. Biri diyor ki ‘Ordu kuracağız', öteki ‘Bizim asla böyle bir amacımız yok', bir başkası da ‘Sınır muhafızları oluşturacağız' diye bir laf ediyor. Daha bunun mürekkebi kurumadan iç güvenlik oluşumu diye bir şey çıkıyor ortaya. Bunların birbirlerinden haberi yok ya da birinin söylediği yalanı öteki duymadığı için her biri başka telden çalıyor.

'TÜRKİYE'DEN BAŞKA MÜTTEFİK BULAMAYACAKLARINI ÖĞRENECEKLER'

Galiba onların aklına Türk deyince sadece kucaklarında besleyip büyüttükleri FETÖ'cüler ve bu ihanet şebekesinin karaktersiz, omurgasız, her türlü kullanıma elverişli elemanları geliyor. Yine bunların aklına galiba bölgede çalışılacak ortak deyince de sadece parayı verenin tepe tepe kullanabildiği bir kiralık katiller ordusundan ibaret olan PKK'lılar geliyor. Ama merak etmeyin, terör örgütlerine güvenmenin ne kadar yanlış olduğunu öğrenecekler. Bu bölgede Türkiye'den başka çalışılabilecek müttefik bulamayacaklarını öğrenecekler.

Afrin operasyonu sahada fiilen başlamıştır. Bunu Münbiç takip edecek. Madem Münbiç'te bize verilen sözler şu ana kadar yerine getirilmedi, bunun gereğini yapmamıza kimsenin söyleyecek sözü olamaz.