Erdoğan: 504 bin AKP'linin seçmen kaydını bulamadık

Erdoğan, sahte seçmen ve seçmen taşıma iddiaları ile ilgili olarak asıl mağdurun AK Parti olduğunu ve 10 milyon üyelerinin 500 bininin seçmen kaydının bulunamadığını öne sürdü.11-01-2019 14:13

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin il başkanları toplantısındaki konuşmasında bu yıl oy kullanacak 1 milyon yeni seçmenin çok önemli olduğunu söyledi. Sahte seçmen tartışmalarına değinerek ‘asıl mağdur biziz’ diyen Erdoğan, “Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde seçim kurullarımızı tehdit eden adayı unutmuş değiliz” dedi.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde sandık güvenliği için, “Yüksek Seçim Kurulu’nun önünde oturacağız” diyen CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’ye yönelik olarak konuşan Erdoğan, “Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde seçim kurullarımızı tehdit eden adayı unutmuş değiliz” dedi.

Erdoğan seçimde kenevirden yapılmış filelerin promosyon olarak dağıtılacağını da açıkladı.

Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

YSK ÖNÜNDE OTURACAKLARINI SÖYLEYENLERE ŞAHİT OLDUK

(24 Haziran seçimlerini ve CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’yi hatırlatarak) Demokratik hukuk devletinin en büyük göstergesi de seçimlerdir. Buna rağmen bazı kesimlerin kendi başarısızlarını seçimle yetkili kurumlarımza yükleme gayretinde olduklarına şahit olduk. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde avukat ordusuyla seçim kurullarımızı tehdit eden bir adayı hala unutmuş değiliz. YSK önünde oturacaklarını söyleyenlere şahit olduk. Ne oldu? Halen oturuyorsunuz.

SİSTEMDEN KAYNAKLANAN SIKINTILARIN ASIL MAĞDURU AK PARTİ’DİR

Seçmen kütükleriyle ilgili iddialar her seçim dile getirilir. Sistemden kaynaklanan sıkıntılarının asıl mağduru da AK Parti’dir. Seçmen kütüğünde olmayan üyelerimize teker teker ulaşmamız lazım. AK Parti’nin 10 milyon 337 bin üyesinden 504 bininin seçmen kütüklerinde kaydını ne yazık ki bulamadık. 24 Haziran seçimlerine göre ilçe değiştiren 1.5 milyon seçmen var. Üstelik bunların 222 binden fazlası da bizim üyemiz. Öyleyse yakın markaja alacağız. Bu yıl ilk defa oy kullanacak 1 milyon seçmenin varlığı da çok önemli. Üyelerimizden başlayarak seçmen kütüğüne giren ve çıkan herkesi takip etmesini istiyorum. Bu rakamların hepsi önemlidir, seçimlerde ortaya koyacağımız fark için önemlidir.

SİYASET KENDİNİ MİLLETE SEVDİRME SANATIDIR

Siyaset, milleti kendinden nefret ettirme değil kendini millete sevdirme, kabul ettirme sanatıdır. Kendini milletin üzerinde gören, oy sandığından çıkacak sonucu çantada keklik sanan teşkilat yöneticisi, milletvekili, belediye başkanı veya adayı kadar AK Parti’ye zarar veren kimse olamaz. AK Parti bizlerin değil milletimizin partisidir. Zaten milletimize mal olduğu için buralara geldik. Bizler sadece milletimiz adına görev yapan emanetçileriz. Maalesef mayası bozuk bir kesim, adeta tüm hayatlarını ülkenin ve milletin aleyhine işler yapmaya adamıştır.

ÇALMADIK KAPI, SIKMADIK, EL, ALMADIK GÖNÜL BIRAKMAYACAĞIZ

Günümüzde farklı teknolojik araçlar olabilir ama unutmayın halen her şey insanla başlıyor, insanda bitiyor. Bunun için çalmadık kapı, sıkmadık el, almadık gönül bırakmayacağız. Bunlar sanal ortamlarda, sanal unsurlarla olacak şey değil. 10 milyonu aşkın üyemizi nasıl çalıştıracağız bunun üzerinde duracağız. Diyoruz ya sandık esaslı bir çalışma. Bir yanda terör örgütlerine karşı dimdik duranlar, Türkiye’nin demokratik ve ekonomik kazanımlarına darbe vurmaya çalışanlara geçit vermeyenler var. Diğer tarafta ise terör örgütleri ile kol kola girenler, kendi çıkarları için feda edemeyecekleri hiçbir değeri olmayanlar var.

KENEVİRDEN YAPILMIŞ FİLELERLE MEYDANLARDA OLACAĞIZ

Türkiye’yi batmış, bitmiş, yerle yeksan olmuş gibi gösterme gayretiyle yanıp tutuşanlara Allah’ın izniyle bir kez daha derslerini vereceğiz. Kur, faiz, enflasyon üçgeninde ülkemize kurulan tezgaha rağmen 2018 büyümesi de yine tahminlerin üzerinde olacak. 14 yıla baktığımızda ilk üç yıl ANAP’ın tek başına iktidarı var. Sonrasında CHP, SHP’nin bizimle alakası yok demeye başladı. 14 yılın enflasyon ortalaması 70.3. Şimdi bizim dönemimize geliyoruz tamamı tek parti iktidarı en yüksek enflasyon yüzde 20.3. Bu 16 yılın ortalaması 9.5. Bay Kemal, sözcülerini iyi seç. Seni aldatıyorlar. Mum yatsıya kadar yanar. Milli gelirde satın alma paritesine göre 13. olan Türkiye yıl sonunda bir üst sıraya çıktığında herhalde kendilerini pencereden atarlar. Sahayı boş bıraktığımızda bunların iftiraları her tarafı kaplar. İftiralara cevabını vereceğiz. Tüm hanımlarımıza ulaşmaya çalışacağız, unutmayın kale içerden fethedilir. Aslolan gönüllere girmektir, gönülleri fethetmektir. Çevreci parti malum AK Parti. Ana muhalefet naylon poşetlerle sokağa dökülebilir ama biz naylon poşetlere karşı savaş ilan ettik. Bu seçimlerde bez torbalar ve kenevirden yapılmış filelerle inşallah meydanlarda olacağız. Milyonlarca bez torba ve fileyi hazırlıyoruz, bu kampanyada milletimize promosyon olarak dağıtacağız.