EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz da çift maaşlı çıktı

CHP'li Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, çift maaş aldığı ortaya çıkan bürokratlar arasına EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz'ın da katıldığını açıkladı.20-07-2021 13:39

Bürokraside birden fazla maaş alan isimlere bir yenisi daha eklendi. CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, Enerji Piyasası Denetleme Kurulu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz'ın da çifte maaş alanlar bürokratların arasında yer aldığını açıkladı.

Sözcü'den İlker Kılıçaslan'ın haberine göre TBMM Sanayi Ticaret Enerji ve Tabii Kaynaklar Bilgi ve Teknoloji Komisyonu üyesi Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, EPDK başkanının durumuna ilişkin şu açıklamayı yaptı: 

"AKP'nin vazgeçemediği ve üçüncü defa EPDK başkanlığına atanan Mustafa Yılmaz kurumdan aldığı maaşın yanında yönetim kurulu üyesi olduğu THY Teknik A.Ş.'den de huzur hakkı alıyor. AKP'nin ballı bürokratlar kervanına EPDK başkanı Yılmaz'da eklendi. Aslında AKP, bürokratları, eski milletvekillerini, bakanları yanlarında tutmak için kamu şirketlerinden maaşa bağlıyor. Türkiye'de milyonlarca kişi işsiz gezerken, AKP'nin ballı bürokratlarının çifte maaş almasını hazmedemiyoruz."

Bakırlıoğlu, 105 bin elektrik abonesinin ve 60 bin doğalgaz abonesinin borcunu ödeyemediği Türkiye'de EPDK Başkanı Yılmaz'ın çifte maaş almasının kabul edilemez bir durum olduğunu ifade etti.