Ensarcı AKP milletvekilinin yakınlarına üniversitede iş torpili!

Ülkedeki işsiz sayısı her geçen gün artarken, Ensarcı AKP milletvekilinin yakınlarının Hitit Üniversitesi'nde işe alındığı ortaya çıktı.17-06-2020 22:48

AKP milletvekili ve Eski Ensar Vakfı Başkanı Erol Kavuncu’nun tüm kızları ve kardeşi A. Kavuncu’nun Hitit Üniversitesi’nde işe alındıkları öğrenildi.

Cumhuriyet'in haberine göre, AKP Çorum Milletvekili Erol Kavuncu’nun kızı Ş. Kavuncu’nun, 15 Temmuz darbe girişiminin olduğu gün yurt dışına kaçan ‘FETÖ’ firarisi Osman Eğri'nin danışmanlığında yüksek lisans tezini hazırlamaya devam etti. Ş. Kavuncu'nun 2015 yılında Osman Eğri danışmanlığında "Cumhuriyet Dönemi Türk Romanında, Dini Değerler (1950 sonrası)" başlıklı tez çalışmasına başladı ve hükümet için milat sayılan 17-25 Aralık yolsuzluk operasyonlarına rağmen ‘FETÖ’ firarisi Osman Eğri ile akademik çalışmalarını sürdürdü.

17-25 Aralıktan sonra görevine rektör yardımcısı olarak 2014 yılına kadar devam eden FETÖ firarisi Osman Eğri, 2014 yılında ‘FETÖ’ ile bağlantısı nedeniyle görevinden istifa ettirilmişti. Buna rağmen 16.02.2015 tarihinde yüksek lisans tezi hazırlamaya başlayan Ş. Kavuncu, Osman Eğri firar ettiğinde halen yüksek lisans öğrencisi idi.

SUNGURLU MYO’DA DA VEKİL KIZI ÖĞRETİM GÖREVLİSİ

Erol Kavuncu'nun diğer kızı S. Kavuncu 2015 yılında Sungurlu MYO da öğretim görevlisi olarak göreve başladı. Hitit Üniversitesi'nin web sitesinden ulaştığımız bilgilere göre Kavuncu daha yüksek lisansa başladığı yıl olan 2015’te öğretim görevlisi yapıldığı dikkatlerden kaçmadı.

2019 yılında yüksek lisansını tamamladığı görülen Kavuncu’nun yüksek lisans öğrencisi iken akademik liyakat sahibi olmamasına rağmen öğretim görevlisi yapılması akademik kadrolardaki nitelik sorununu akıllara getirdi.

Ayrıca S. Kavuncu’nun, babasının milletvekili olmasından sonra Çorum merkeze 2018 yılında Hitit Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde göreve başladığı Hitit Üniversitesi web sayfasında yazan bilgiler arasında.

BELEDİYE’YE İŞE ALINAN KIZIDA HİTÜ'DE YÜKSEK LİSANSA ALINDI

Ensarcı AKP Çorum Milletvekili Kavuncunun kızlarından diğerinin de torpille belediyede işe alındığını öğrenildi. Belediyede torpilli personeller arasında yer alan S. Kavuncu'nun da 2018 yılında babası vekil olduktan sonra Hitit İlahiyatta İslam Tarihi bölümünde yüksek lisansa alındı.