Engin Ardıç’tan Rıdvan Dilmen’e: Kuyruk acın mı var?

Sabah yazarı Engin Ardıç, Turkuvaz Medya ve futbol medyasındaki kimi isimlere ağır suçlamalarda bulunan Rıdvan Dilmen’e “Kuyruk acın mı var?” diye sordu.27-09-2020 11:46
İleri Haber

Rıdvan Dilmen’in geçen hafta NTV’deki 90 Dakika programında, Hürriyet'in spor müdürü Mehmet Arslan, eski Vatan gazetesinin spor müdürü İbrahim Seten ve Gençlik ve Spor Bakanlığı Sportif Değerlendirme ve Geliştirme Kurulu'nun önceki üyesi Refik Kaan Ark hakkında “FETÖ’cü” imasında bulunmasının yankıları sürüyor. Sabah ve ATV grubunun sahibi olan Turkuvaz Medya’ya da ağır eleştirilerde bulunan eski futbolcu Rıdvan Dilmen hakkında bir yazı kaleme alan Engin Ardıç, NTV yorumcusunun “eski sevgili” kıskançlığı nedeniyle Kaan Ark’ı suçladığını iddia etti. 

Sabah’taki köşesinde “İstanbul sermayesine sırtını yaslayıp sudan sebeplerle Turkuvaz Medya'ya saldırmak mertlik değildir. Ne gibi bir "kuyruk acısı" var Turkuvaz’dan?” ifadelerini kullanan Ardıç, Dilmen’in AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a yağ çekerek, tartışmanın içine çekmeye çalıştığını da öne sürdü. Dilmen’in arkasında Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç’un olduğunu ima etti.

‘ESKİ SEVGİLİ’ İDDİASI

Engin Ardıç ayrıca, Rıdvan Dilmen ile Refik Kaan Ark arasında, gönül ilişkisinden kaynaklanan bir husumet olduğunu da ima etti. “Hele hele, 'acaba Kaan Ark'ın eski sevgilimle benden sonra ilişkisi mi vardı’ diye paranoyaya kapılıp bunu en çirkin bir intikam vesilesi yapmak da erkeklik değildir” ifadelerini kullandı. 

NE OLMUŞTU?

Rıdvan Dilmen geçen haftaki programında "Eli kanlılar, 251 şehidin kanı ellerinde, Refik'ini de al git .. siz iyi sevişiyorsunuz" türünde ifadeler kullanmış ve Refik Kaan Ark’ı “FETÖ” ile ilişkilendirmişti. Refik Kaan Ark ise Dilmen hakkında geçen cuma savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu. Dilmen’in, eski sevgilisi ile Ark'ın ilişkisi olabileceği varsayımı ile geçmişte polislere dinleme yaptırdığı da iddialar arasında.