Emrah Serbes davasında yeni gelişme

İzmir- Aydın yolundaki kazada Ayhan Özçelik, eşi Nilgün Özçelik ve çocukları Zeynep Özçelik’in ölümüne neden olan Emrah Serbes hakkında yeni bir gelişme yaşandı.06-03-2018 10:11

İzmir- Aydın yolundaki kazada Ayhan Özçelik (59), eşi Nilgün Özçelik (51) ve çocukları Zeynep Özçelik´in (16) ölümüne neden olan 'Behzat Ç.'nin senaristi yazar Emrah Serbes, 'bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümüne sebep olmak' suçundan 8 Mart'ta hakim karşısına çıkarılacak.

22 Eylül 2017 tarihinde saat 04.30 sıralarında meydana gelen kazada, İzmir’den Aydın yönüne giden Ayhan Özçelik yönetimindeki 35 TV 9335 plakalı otomobile arkadan gelen 34 NT 5005 plakalı otomobil çarptı. Sürücü Ayhan Özçelik ve kızı Zeynep Özçelik kaza mahallinde hayatını kaybetti. Kazada ağır yaralanan ve yoğun bakıma alınan Nilgün Özçelik ise 12 gün sonra yaşamını yitirdi.

Kazanın ardından otomobili kendisinin kullandığını öne süren Kenan Doğru tutuklandı. Behzat Ç. kitaplarının yazarı Emrah Serbes, kazadan 6 gün sonra sosyal medya üzerinden itiraf mektubunu paylaşarak, kazanın sorumlusunun kendisi olduğunu açıkladı. Torbalı Adliyesi’ne gelen Serbes, suçunu itiraf ederek teslim oldu. İfadesinin alınması ardından Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilen Serbes tutuklandı, Kenan Doğru ise tahliye edildi.

İLK KEZ HAKİM KARŞISINA ÇIKACAK

DHA'nın aktardığına göre; Emrah Serbes hakkında Torbalı Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan fezleke, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi. İzmir’de savcılığın ikinci kez yaptığı inceleme ve değerlendirmenin ardından bir süre önce iddianame tamamlandı ve yargılamanın yapılacağı mahkemeye gönderildi. Serbes için ‘bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümüne sebep olmak’ suçundan 22,5 yıla kadar hapis cezası istendi. Kaza sırasında Serbes ile aynı araçta olan ve ilk aşamada aracı kendisinin kullandığını ileri süren arkadaşı Kenan Doğru için ise ‘suçu üstlenmek’ suçundan 2 yıla kadar hapis cezası talep edildi. Emrah Serbes ve Kenan Doğru, İzmir 8. Ağır Ceza Mahkemesi´nde, 8 Mart'ta hakim karşısına ilk kez çıkarılacak.

İleri Hatırlatıyor

Öte yandan kazada, annesi, babası ve kız kardeşi yaşamını yitiren Ahmet Mert Özçelik (24), Emrah Serbes hakkında avukatı aracılığıyla tazminat davası açtı. Özçelik’in avukatı Burcu Ece Güler, müvekkilinin kazada tüm ailesini kaybettiğini belirterek, 4,5 milyon liralık manevi tazminat talep etti. Serbes´in kazadan sonra sürücü olduğunu gizlediğini hatırlatan avukat Güler, mal varlığını da kaçırmasının ya da gizlemesinin önlenmesini, üzerinde de tedbir konulmasını istedi. Tazminat davasının Torbalı Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görüleceği belirtildi.