Emniyet'in 'bulamadık' dediği Fettah Tamince televizyon programına katıldı!

Hakkında çıkarılan zorla getirme kararına Emniyet'in “sanığa ulaşamadık” yanıtını verdiği Fettah Tamince, Acun Ilıcalı’nın kanalı TV8’de ortaya çıktı.28-01-2020 11:33

Rixos otellerinin sahibi olan ve “FETÖ üyeliği”nden hakkında bugüne kadar 4 soruşturma yürütülen iş insanı Fettah Tamince, TV8'de Acun Ilıcalı'nın sunduğu canlı yayına telefonla bağlanarak, Elazığ depremzedeleri için başlatılan yardım kampanyasına 250 bin lira bağışladı.

Fettah Tamince’nin yaptığı bağışın ardından Emekli Sincan Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Osman Kaçmaz’dan dikkat çeken açıklama geldi. Emekli Hâkim Osman Kaçmaz, sosyal medyada “Acun’u tebrik ediyorum. Emniyet güçlerinin ulaşamadığı Fettah Tamince’ye bir telefonla ulaştı. Keşke 400 milyon zimmetine geçirdiği paradan fazla Elazığ depremine bağışlasaydı inanın şikâyetimden vazgeçerdim.. Ama bekliyorum, bu parayı yatırdığı an şikâyetimi geri alacağım” mesajını paylaştı.

Kaçmaz, Fettah Tamince’ye ilişkin "FETÖ hakkında kitap yazmak için araştırma yaparken, Antalya’daki üniversite kuruluşunda toplanan 400 milyon liranın kayıp olduğunu gördüm. Bunu şikayet ettim, işte Yargıtay’daki dosya bu dosya" ifadelerini kullanmıştı.

NE OLMUŞTU?

"FETÖ üyeliği"nden hakkında bugüne kadar 4 soruşturma başlatılan iş insanı Fettah Tamince'nin İstanbul'daki soruşturması "takipsizlikle" sonuçlanmıştı. Tamince hakkında Antalya'daki iki ayrı soruşturma da yine "takipsizlik" kararı verilmişti. Tamince hakkında Konya 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan tek davada da "Tamince'nin FETÖ'ye yardım suçundan beraatine" karar verilmişti. Antalya'daki soruşturmada verilen takipsizlik kararına da emekli hakim Osman Kaçmaz itiraz etmişti. İtirazı kabul eden Antalya 3. Sulh Ceza Hakimliği de takipsizlik kararını kaldırmıştı. Bu karar "kesin nitelik" sayılsa da soruşturma savcısı yeniden Tamince hakkında "düzeltme" talebinde bulunmuştu.