Emniyet Müdürlüğü'nden skandal seminer: 'Hayvan, insan, çevre konularına duyarlı olanlar terörist olmaya yatkın'

İzmir Emniyet Müdürlüğü, bugün düzenlediği skandal seminerde "hayvan, insan, çevre konularına duyarlı olan" kişilerin terörist olmaya yatkın olduğunu öne sürdü.20-02-2020 13:20

İzmir Emniyet Müdürlüğü'nün "Biz İzmiriz" projesi kapsamında verdiği skandal seminerde, hayvan ve çevre konularına duyarlı olanların terörist olmaya yatkın olduğu öne sürüldü.

İzmir Emniyet Müdürlüğü, çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan çalışanları kapsayan “Biz İzmiriz” projesi adı altında seminerler vermeye devam ediyor. 2017 yılında İzmir Valisi Erol Ayyıldız’ın desteği ile hayata geçirilen ve daha güvenli bir kent yaratmak iddiasıyla belediyelerde ve çeşitli kurumlarda görev yapan çalışanlara eğitim verileceği söylenen projede 'eğitim' adı altında anlatılanlarda ise skandala imza atıldı.

İzmir Emniyet Müdürlüğü bugün verilen skandal seminerde, "Örgütler nasıl üye topluyor?" başlığı altında hayvan ve çevre konularına duyarlı olanların terörist olmaya yatkın olduğunu ifade etti.
 
Birgün'ün haberine göre, bugün İzmir'deki bir kaymakamlıkta verilen seminerde "terörist olmaya yatkın olanlar" ise şöyle sıralandı:

- Politikaya uzak, anarşiye yakın

- Milliyetçilik yok, globalizm çok

- Dine inanmayanlar çok ya da zayıf

- Hayvan, insan, çevre konularına aşırı duyarlı

- Algıları çok açık, aktivist vs. olmak isterler

- Sosyal medyada zaman geçiriyorlar