Emine Bulut'un katiline, evli olduğu kadını tehdit ederek destek veren şahıs tutuklandı

Evli olduğu kadınla boşanma sürecinde olan Soner Çakır, sosyal medya üzerinden cinayetle ilgili yaptığı bir yorumda, Emine Bulut'u öldüren katil zanlısı Fedai Varan'a destek verdi. Sosyal medyadaki tepkiler ve ihbar üzerine Soner Çakır, polis operasyonuyla yakalanarak tutuklandı.25-08-2019 00:14

İzmir’in Torbalı ilçesinin Ayrancılar Mahallesi’nde oturan ve evli olduğu kadınla boşanma sürecinde olan Soner Çakır, sosyal medya üzerinden cinayetle ilgili yaptığı bir yorumda, Kırıkkale’de eşi Emine Bulut’u öldüren katil zanlısı Fedai Varan’a destek vermekle kalmadı, karısını da öldüreceği tendidinde bulundu. Sosyal medyadaki tepkiler ve ihbar üzerine Soner Çakır, polis operasyonuyla yakalanarak tutuklandı.

Çakır, sosyal medya hesabında şu ifadeleri kullandı: “Adamı bu raddeye getiren kadındır. Benim eşimin de bana yapmadığı kalmadı. Çocuklarım için sabrediyorum ancak dayanacak gücüm kalmadı. Ayrıca kadınları bu kadar erkeğin üzerine salan devlettir, kanunlardır. Kadın bir şey yaptığını zannediyor. Ancak sonuç ortada, olan evlatlarımıza oluyor. Benim eşimin sonu da böyle olacak. Olan evlatlarıma olacak. Ancak dayanamıyorum, yapacağım. Ya gelecek ya sonuç bu.”

Soner Çakır’ın yorumu sosyal medyada tepki topladı. Tepkilerin ardından jandarma ekipleri, hareket geçti. Şüphelinin adresini belirleyen ekipler, düzenledikleri operasyonla Soner Çakır’ı yakalayarak, gözaltına aldı. Soner Çakır, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.(DHA)