Emine Bulut, kendisini öldüren erkek tarafından 5 yıl önce tehdit edilmeye başlamış

Çocuğunun gözü önünde katledilen Emine Bulut'un 4 yıl önce boşandığı erkek tarafından 5 yıl önce tehdit edilmeye başlandığı ortaya çıktı.29-08-2019 10:15

Kırıkkale'de boşandığı Emine Bulut'u 10 yaşındaki çocuğunun gözü önünde öldüren Fedai Baran'ın, Bulut’u tehdit etmekten yargılandığı davanın ayrıntıları ortaya çıktı. 

5 yıl önce ağustos ayında Baran, bir yıl önce boşandığı Bulut’a tehdit mesajları gönderdi. Bulut'un şikayetçi olması üzerine açılan davada Baran "pişman olduğunu ve tekrar yapmayacağını" söyleyince kadın şikayetini geri aldı ve dava düştü. 

390 LİRALIK NAFAKAYI ÖDEMEMEK İÇİN DİRENMİŞ

Hürriyet’ten Musa Kesler'in haberine göre, Bulut’un dosyadaki ifadesi Baran’ın 390 liralık nafakayı ödememek için direndiğini de ortaya çıkardı.

Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığı’nın dava dosyasındaki 2014 tarihli iddianamesine göre Baran, boşandıktan yaklaşık 1 yıl sonra Bulut’u tehdit etmeye başladı. 1 Ağustos 2014’te Bulut’un telefonuna hakaret ve tehditler içeren birden fazla mesaj gönderdi. Bulut, 5 Ağustos’ta savcılığa gidip şikâyetçi oldu, ifadesinde ise şunları söyledi:

'BU PARAYI SANA NASIL ÖDEDİM' DEMİŞ

“5 yıl evli kaldım. 2013 Nisan ayında boşandım. Çocuğumuzun velayeti bana verildi. Eski eşime 390 lira nafaka, 6 bin lira tazminat için dava açtım ve kazandım. Ancak eşim tazminat ve nafakayı bir süre ödemedi. Bayramdan önce de kızıma bir şeyler almak için birlikte çarşıya çıktık. Çocuğa bir şeyler aldık. Bu sırada bana ‘Bu parayı sana nasıl ödedim, anlayamadım’ dedi. Bayramda çocuğumla Yozgat’a gittik. Eski eşim ‘Dönüşte mesaj at’ dedi. 1 Ağustos 2014’te Yozgat’tan döndüm. Kendisine ‘geldim’ diye mesaj attım. Benimle görüşmek istedi. Ben görüşmek istemediğimi söyledim. Israr etti. Kabul etmedim. Aynı gün bana küfür içerikli mesajlar gönderdi.”

'PİŞMANIM, BOŞLUĞUMA GELDİ'

Bulut’un bu ifadesi üzerine soruşturma başlatıldı. İfadesi alınan Baran suçunu kabul etti. Bulut herhangi bir şekilde uzlaşmak istemediğini belirterek, Baran’ın cezalandırılmasını istedi. 11 Kasım 2014’te ‘zincirleme şekilde hakaret’ suçundan dava açıldı ve mahkeme süreci başladı. Hakim karşısına çıkan Varan, “Olay günü bir an boşluğuma gelerek müştekiyi rahatsız etmiştim. Pişmanım, bir daha kesinlikle rahatsız etmeyeceğim” dedi. Bulut ise “Ben her ne kadar sanık hakkında şikayetçi olmuş olsam da sanık şu an duruşmada pişman olduğunu, beni bir daha rahatsız etmeyeceğini söylüyor. O yüzden şikayetimi geri alıyorum” diyerek şikayetinden vazgeçti. Bunun üzerine davanın 2 Şubat 2015’te düştüğü belirtildi.