Elazığ'da Suriyelilere linç: Saldırdılar, iş yerlerini yaktılar!

Elazığ'da yaşanan bir tartışma iddiasıyla birçok Suriyeli darp edilirken, iş yerleri de tahrip edildi. Caddeyi trafiğe kapatan saldırganlar Suriyelilerin kentten ayrılmasını istedi.06-09-2018 08:14

Elazığ'da yaşayan Suriyeliler linç edilmek istendi.

Merkez Sanayi Mahallesi'nde yaşayan Suriyeliler ile aynı mahallede ikamet eden bir grup arasında henüz bilinmeyen nedenle tartışma çıktı. Tartışma mahalle sakinleri ile Suriyeliler arasında kavgaya dönüştü. Olayı gören diğer mahalleliler de bir araya gelerek Suriyelileri saldırdı.

Linçten kaçan Suriyeliler, bir işyerine sığındı. Saldırgan grup yolu trafiğe kapatarak, mahallede Suriyeli istemediklerini söyledi.

Kavganın büyümesinin ardından Sanayi Mahallesi sakinleri, Suriyelerin işlettiği birçok iş yerine saldırarak tahrip etti.

Saldırganlar, yetkililere bu bölgede Suriyelileri istemediklerini söylerken, polisin olay yerine gelmesinin ardından saldırı sona erdi.

VALİ VEKİLİ VE EMNİYET MÜDÜRÜ GELDİ

Olay yerine gelen Vali Vekili Mustafa Gül ve İl Emniyet Müdürü Doğan Cangül de linç girişiminde bulunan kişilerle konuşarak dağılmalarını istedi. (DHA)